30. urodziny Radia Maryja – wiemy, co prezydent Andrzej Duda wręczył Tadeuszowi Rydzykowi!

Tadeusz Rydzyk

4 grudnia miały miejsce uroczyste obchody 30. urodzin Radia Maryja. Na ceremonii pojawiło się wiele znanych polityków, ale zabrakło samego prezydenta. Andrzej Duda nie zapomniał jednak o tak wielkim wydarzeniu i napisał uroczysty list do ojca Tadeusza Rydzyka. Dołączył do niego również prezent. Wiemy, co prezydent podarował duchownemu.

30. urodziny Radia Maryja

Radio Maryja to katolicka rozgłośnia założona przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela z ojcem Tadeuszem Rydzykiem na czele. 4. grudnia miały miejsce uroczyste obchody, związane z 30. rocznicą działania radiostacji. Wydarzenie odbyło się na Arenie Toruń przy ul. Generała Józefa Bema i nie zabrakło na nim wielu znanych osobistości, również ze świata polityki. Na świętowaniu urodzin Radia Maryja nie pojawił się jednak ani prezydent Andrzej Duda, ani premier Mateusz Morawiecki. Zjechali się natomiast pielgrzymi z całego kraju. Ilość wiernych świętująca 30-lecie stacji była tak duża, że władze miasta Toruń zadecydowały o zmianach w ruchu drogowym, by ułatwić wiernym dostanie się na uroczystość.

ZOBACZ TAKŻE: URODZINY RADIA MARYJA – SANEPID ZADECYDOWAŁ, ŻE NIE BĘDZIE KARY ZA ŁAMANIE OBOSTRZEŃ

Prezent dla Tadeusza Rydzyka

Jak się okazuje, prezydent nie zapomniał o tak wielkim wydarzeniu i napisał oficjalny list skierowany do ojca Tadeusza Rydzyka. Możemy w nim przeczytać m.in. o wielu zasługach radiostacji, takich jak przywrócenie Polakom poczucia narodowej i obywatelskiej godności, szerzenie katolicyzmu czy przeciwstawieniu się niedemokratycznemu prądowi umysłowemu. Nie zabrakło również życzeń. W oficjalnym liście napisanym przez prezydenta do duchownego czytamy:

Radio Maryja przywróciło wielu Polakom poczucie narodowej, obywatelskiej i po prostu ludzkiej godności. W ten sposób twórcy i słuchacze tej rozgłośni skutecznie przeciwstawili się szkodliwemu z ducha niedemokratycznemu prądowi umysłowemu, który do wspomnianych tu osób i treści odnosi się z pogardą i lekceważeniem – napisał Andrzej Duda do właściciela Radia Maryja.

Prezydent dołączył do listu również prezent – różaniec.

Fragment z obchodów 30. rocznicy Radia Maryja możecie zobaczyć poniżej:

źródło: popularne.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.