Nowe obostrzenia! Kolejne województwo zamknięte – konferencja ministra zdrowia

najwyższy rzadki stopień

Nowe obostrzenia! Kolejne województwo zamknięte – to wszystko przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Zmieniono także zasady obowiązujące w województwie warmińsko-mazurskim. Chodzi o naukę, której tryb postanowiono zmienić. Wiadomo kiedy nowe regulacje wejdą w życie i jak długo potrwają. Na Warmii i Mazurach panujące obostrzenia postanowiono przedłużyć. Dziś znów zanotowano dużą ilość nowych zakażeń i zgonów. Szczegółowy raport prezentujemy w dalszej części tekstu.

Nowe obostrzenia! Kolejne województwo zamknięte – ważne wiadomości po konferencji ministra zdrowia

Dziś o godzinie 14:00 miejsce miała konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia dotycząca nowych obostrzeń. Tak jak przewidywano, rządzący postanowili wprowadzić ścisłe obostrzenia w dodatkowym województwie. Chodzi o województwo Pomorskie. Panujące tam zasady będą takie same jak te, które niedawno wprowadzono w warmińsko-mazurskim. Mianowicie – chodzi o zamknięcie galerii handlowych, kin, muzeów, hoteli i basenów. Jedyna zmiana tyczy się edukacji. Ta, zarówno w warmińsko-mazurskim jak i w pomorskim, będzie teraz przebiegać w sposób hybrydowy. Zrezygnowano zatem ze ścisłego przejścia do nauki zdalnej.

Obostrzenia w województwie pomorskim obowiązywać będą jednak dopiero od 13 marca i planowo potrwają do 20 marca. Przedłużono je także na ten sam czas na Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach Polski nie nastąpią żadne zmiany, a obecne restrykcje przedłużono do 28 marca.

ZOBACZ TAKŻE: ELEKTROWNIA ATOMOWA W POLSCE – WIADOMO KIEDY I GDZIE POWSTANIE! POD UWAGĘ BRANE SĄ PRZYNAJMNIEJ DWIE LOKALIZACJE. PRAWDOPODOBNIE POWSTANĄ DWIE ELEKTROWNIE. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!

Kolejny dzień z wzrostem zakażeń – znów ponad 15 tysięcy, w szpitalach coraz mniej miejsc. Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia

Kolejny dzień z rzędu zanotowaliśmy ponad 15 tysięcy przypadków nowych zakażeń w ciągu doby. Tym razem zbliżyliśmy się już niebezpiecznie do 16 tysięcy. Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatnie 24 godziny przyniosły dokładnie: 15 829 nowych przypadków zakażeń, 263 zgony oraz 10 945 osób, które uznano za wyzdrowiałe. Ostatniej doby zaszczepiono też kolejne 172 261 osób.

źródło: Twitter – nowe obostrzenia

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.