Transseksualny chłopiec startuje w zawodach z dziewczynami – wygrywa większość konkurencji! [WIDEO]

Transseksualny chłopiec

Andraya Yearwood to transseksualny chłopiec, który mimo, iż w 100% jest chłopcem, konkuruje w zawodach sportowych z dziewczynkami. 15-latek identyfikuje się jako dziewczyna i tak jest również postrzegany przez swoich rodziców i najbliższych. Natomiast regulamin zawodów sportowych zakazuje dyskryminacji.

Transseksualny chłopiec startuje w zawodach z dziewczynami

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o tolerancji, jednak problemy pojawiają się, kiedy temat zaczyna dotyczyć m.in. zawodów sportowych. W historii było sporo przypadków, kiedy kontrowersje skupiały się na zawodniczce lub zawodniku, który ze względu na swoją płeć miał znaczną przewagę nad rywalami. Podobna sytuacja ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w stanie Connecticut. Wątpliwości budzi 15-letni transseksualny chłopiec, który identyfikuje się jako dziewczynka. W związku z tym, startuje w zawodach konkurując z samym dziewczynami. Należy jednak podkreślić, że 15-letni Andraya Yearwood jest chłopcem. Nie był na terapii hormonalnej ani nie przeszedł żadnego zabiegu związanego ze zmianą płci. Mimo to identyfikuje się jako płeć żeńska, a jego rodzice i otoczenie również tak go postrzega.

ZOBACZ TAKŻE: DRIFTOWAŁ AUTEM PO ZAMARZNIĘTEJ RZECZE OBOK DZIECI! TRAGEDIA WISIAŁA NA WŁOSKU! [WIDEO]

Nie da się ukryć, że chłopcy są wytrzymalsi i silniejsi od dziewcząt, dlatego konkurowanie w jednych zawodach nie jest sprawiedliwe. Andraya Yearwood ma fizyczną przewagę nad swoimi rywalkami, dlatego wygrywa zawody sportowe. Rodzice dziewcząt startujących w biegach nie kryją oburzenia. Warto dodać, że lokalne regulaminy zabraniają dyskryminacji, w związku z tym zawodnik sam wybiera, z kim chce konkurować.

Co więcej, podczas zawodów nastolatków i dzieci nie przeprowadza się badań dotyczących dopingu czy poziomu testosteronu, dlatego zgodnie z przepisami, transseksualny chłopiec ma prawo konkurować z dziewczynkami.

Warto zauważyć, że utożsamianie się z inną płcią wiąże się także z innymi kontrowersjami. Mowa tu chociażby o korzystaniu z toalet czy przebieraniu się w jednej szatni. Spory na ten temat nie milkną, a ponadto nie zapowiada się, aby szybko rozwiązano te kwestie.

 

źródło: youtube.com, magazynbieganie.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.