Nowe fakty w sprawie zaginięcia Madeleine McCann – szykuje się wielki przełom?

Madeleine McCann

Sprawa zaginionej przed laty Madeleine McCann po dziś dzień nie została rozwiązana. To jedna z najgłośniejszych zagadek kryminalnych ostatnich lat, o której rozpisują się media z całego świata. Tym razem sprawą zainteresowali się dziennikarze śledczy z niemieckiej stacji telewizyjnej Sat. 1. 

Zaginięcie Madeleine McCann

Na początku warto cofnąć się do 2007 roku. To właśnie wtedy Kate i Garry McCann wybrali się z dwoma córkami na wczasy do Portugalii. Podczas wyjazdu rodzice zostawili Madeleine samą w pokoju, podczas gdy sami poszli spotkać się z przyjaciółmi. Z relacji wynika, że para miała regularnie zaglądać do córki, aż pewnego razu zastali w pokoju puste łóżeczko oraz otwarte okno. Madeleine McCann nie została odnaleziona po dziś dzień, a sprawa wciąż budzi wiele podejrzeń i kontrowersji. Do 2013 roku śledczy sprawdzili 195 tropów, jednak żaden z nich nie przyczynił się do odnalezienia dziewczynki lub jej ciała. Obecnie sprawa skupia się na Christianie Bruecknerze, który jest głównym podejrzanym.

ZOBACZ TAKŻE: USA EWAKUUJE DUPLOMATÓW I ICH RODZINY Z UKRAINY! DEPARTAMENT USA POTWIERDZA

Nowe dowody

Sprawą zainteresowała się niemiecka stacja telewizyjna Sat. 1. Dziennikarze postanowili wszcząć własne śledztwo, w związku z tym skontaktowali się z policją, a następnie na podstawie zebranych materiałów stworzyli film dokumentalny skupiający się na zaginięciu Madeleine McCann.

Dziennikarze zdobyli dowody wskazujące, iż w momencie zaginięcia Madeleine, główny podejrzany w sprawie – Christian Brueckner miał znajdować się w pobliżu Praia da Luz, gdzie przebywała rodzina McCann. Warto dodać, że mężczyzna obecnie odsiaduje karę w więzieniu za dopuszczenie się gwałtu. Brueckner nigdy nie usłyszał jednak zarzutów związanych z zaginięciem Madeleine.

Głos w sprawie zabrali również Kate i Garry McCann, którzy wciąż mają nadzieję, że odnajdą swoje dziecko lub chociaż dowiedzą się, co wydarzyło się w 2007 roku w Praia da Luz.

Może się niestety zdarzyć, że nigdy nie dowiemy się, co stało się z Madeleine. Ale mamy nadzieję, że się dowiemy. Mamy nadzieję, że po tych wszystkich latach się dowiemy – poinformowała w imieniu państwa McCann ich pośredniczka.

 

źródło: o2.pl, Sat. 1 , The Sun

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.