Nietypowa interwencja straży pożarnej w Polsce. Jadowity pająk okupował auto [FOTO]

nietypowa interwencja straży

Nietypowa interwencja straży pożarnej w Polsce. Wszystko przez jadowitego pająka, który okupował auto. Takie dość zaskakujące zgłoszenie otrzymali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w lubuskiej Witnicy. Jak się jednak okazało, kierowca wcale nie przesadzał – w jego pojeździe znajdował się bowiem kolczak zbrojny, jeden z najbardziej jadowitych pająków w naszym kraju. Czym może skutkować jego ukąszenie? Szczegóły i zdjęcia z akcji strażaków znajdziecie poniżej!

Nietypowa interwencja straży pożarnej w Polsce. Jadowity pająk okupował auto [FOTO]

W ostatnim czasie w Polsce dużo uwagi poświęca się pająkom. Niedawno mówiono o pojawieniu się w naszym kraju tarantuli ukraińskiej. Teraz natomiast inny pająk okazał się obiektem akcji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w lubuskiej Witnicy. Jak się okazuje, mieli oni otrzymać nietypowe zgłoszenie o jadowitym pająku przebywającym w pojeździe. I choć wielu mogło się wydawać, że kierowca nieco przesadza – na miejscu okazało się, iż zgłoszenie było rzeczywiście zasadne.

Pająka kierowca zobaczył w zaparkowanym samochodzie. Momentalnie skojarzył, że może mieć do czynienia z niebezpiecznym dla ludzi gatunkiem i bezzwłocznie na miejsce wezwał straż pożarną. Na miejscu pojawił się oddział Ochotniczej Straży Pożarnej z lubuskiej Witnicy. Już na miejscu okazało się, że pasażerem na gapę okazał się kolczak zbrojny. To jeden z niewielu jadowitych pająków, które występują na terenie naszego kraju, a nawet na terenie tej części kontynentu. Stanowi on realne zagrożenie dla człowieka. W mediach społecznościowych OSP Witnica pojawił się następujący wpis:

Wyjazd jednym zastępem OSP Witnica do dość nietypowego zgłoszenia. Pająk w samochodzie. Pająkiem okazał się Kolczak Zbrojny, czyli jeden z nielicznych jadowitych i niebezpiecznych pająków w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE: Dlatego każde auto powinno mieć kamerkę. Nagranie z Polski przeraża [WIDEO]

Jak groźne dla człowieka jest ugryzienie przez kolczaka zbrojnego?

Strażacy szybko przybyli na miejsce i dość sprawnie uporali się z niechcianym gościem w pojeździe. Warto jednak pamiętać, że ugryzienie kolczaka zbrojnego może okazać się naprawdę nieprzyjemne i bolesne. Ponadto może skutkować silną reakcją organizmu na jego jad. W efekcie pojawia się ból, duże osłabienie organizmu, stan zapalny a niekiedy nawet dreszcze. Kolczaka zbrojnego lepiej unikać. Najczęściej występuje on na łąkach, na nasypach kolejowych i w okolicach dróg. Osiąga do 12mm wielkości.

źródło: fakt.pl, Facebook; foto: Facebook – OSP Witnica

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.