Niespodzianka na drodze – niestety, tragiczna w skutkach. Ku przestrodze [WIDEO]

niespodzianka na drodze

Niespodzianka na drodze – niestety, tragiczna w skutkach. W sieci pojawiło się jedyne w swoim rodzaju nagranie pochodzące z kamerki samochodowej, które powinni zobaczyć wszyscy kierowcy. A to dlatego, że podobna sytuacja może zdarzyć się każdemu. I choć trudną coś takiego przewidzieć, zdjęcie nogi z gazu, zwłaszcza, gdy widoczność jest ograniczona, powinno stać się nawykiem kierujących. Poniżej prezentujemy omawiane wideo.

Niespodzianka na drodze – niestety, tragiczna w skutkach. W sieci pojawiło się bardzo mocne wideo, każdy kierowca powinien je zobaczyć

W ostatnim czasie w Internecie, niezwykle popularne stają się nagrania z kamerek samochodowych. Dzięki temu wielu drogowych agresorów zaczyna mieć świadomość, że nie są bezkarni i mogą odpowiadać za swoje czyny na drodze sądowej. Nie brakuje jednak także osób, które nic nie robią sobie z obecności wideorejestratorów i mimo to próbują w sugestywny sposób manifestować swoje racje.

Jest też jednak jeszcze jedna, bardzo ważna wartość dodana filmów pochodzących z kamerek samochodowych. Mianowicie, chodzi o walory edukacyjne, pokazywanie sytuacji niebezpiecznych, które nie zawsze wszyscy są w stanie przewidzieć. Takowe materiały mają za zadanie wpływać na umysł kierujących, pobudzać ich umysł, który i tak za kierownicą musi być wytężony w stu procentach. Jedno z takowych nagrań w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. Prezentuje ono kraksę na zdawałoby się prostej, aczkolwiek ciemnej drodze. Wszystko działo się w nocy. Pojawia się jednak pytanie – czy można było to w jakikolwiek sposób przewidzieć?

Nagranie, o którym mowa, zobaczyć można poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: NIEŻYWY NIETOPERZ NA DNIE 6-KILOGRAMOWEGO SOSU OSTRYGOWEGO – CHIŃSKA RODZINA JADŁA GO PRZEZ 3 MIESIĄCE. TERAZ TRWA SPÓR Z PRODUCENTEM

Czy kierowca miał jakiekolwiek szanse na reakcję? Przeszkoda kompletnie nieoznakowana i nieoświetlona

W sieci momentalnie wybuchła dyskusja – internauci zastanawiają się, czy kierujący miał jakiekolwiek szanse na reakcję. Za wszystko obwinia się jednak przede wszystkim osobę, która kompletnie nie zabezpieczyła stojącego na pasie ruchu pojazdu. Ten w polu widzenia pojawił się dopiero wtedy, gdy na reakcję było już zdecydowanie za późno.

Każdy powinien wynieść z tego materiały pewną naukę – na drodze nigdy nie można poczuć się zbyt pewnie i należy respektować to, co może wydarzyć się niespodziewanie. Podobna sytuacja może przecież w końcu spotkać każdego.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.