Martwy nietoperz na dnie słoika z sosem. Nieświadoma chińska rodzina jadła go 3 miesiące

martwy nietoperz na dnie słoika

Martwy nietoperz na dnie słoika z sosem ostrygowym! Do szokującego odkrycia doszło w Chinach, a dokonała go pewna tamtejsza rodzina, która nieświadomie, przez 3 miesiąca zajadała się sosem ostrygowym. Produkt znajdował się w szczelnie zamkniętym 6-kilogramowym opakowaniu. Jednakże, pod sam koniec użytkowania sosu, napotkano kłopoty z jego nabieraniem z dna słoika. Niedługo później okazało się, że na dnie produktu przez cały czas znajdował się nieżyjący nietoperz. O sprawie mówi się już nie tylko w całych Chinach, ale i na świecie. Producent sosu nie bierze na siebie odpowiedzialności za całe zajście.

Martwy nietoperz na dnie słoika z sosem. Nieświadoma chińska rodzina jadła go przez 3 miesiące

Nietoperze w trwającym roku są jednymi z najbardziej kontrowersyjnych zwierząt. Wszystko przez fakt, że kojarzone są głównie z pandemią koronawirusa. Według wielu źródeł, to właśnie one miały być rezerwuarem wirusa i przyczynić się do tego, że cały świat na dłuższą chwilę musiał wstrzymać oddech. Co więcej, w sieci długo krążyły nagrania, przedstawiające Chińczyków jedzących zupę z nietoperza. Internauci momentalnie utożsamili to z wybuchem epidemii.

Jednakże odkrycie, które miało miejsce kilka dni temu w chińskim mieście Jinan, dosłownie zwala z nóg. Przez 3 miesiące, jedna z tamtejszych rodzin zajadała się sosem ostrygowym, zapakowanym w 6-kilogramowy słoik. Ostatnio jednak, pod sam koniec jego użytkowania, pojawiły się kłopoty z nabieraniem. Syn kobiety, która nie mogła poradzić sobie z końcówką produktu, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Dopiero wtedy odkrył, że na dnie słoika przez cały czas znajdował się martwy nietoperz…

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL NA DOLNYM ŚLĄSKU W POBLIŻU ŚWIDNICY! DWOJE MĘŻCZYZN – OJCIEC Z SYNEM – DOPUŚCIŁO SIĘ ATAKU I POBICIA POLICJANTA I POLICJANTKI NA SŁUŻBIE. W SIECI POJAWIŁO SIĘ BULWERSUJĄCE NAGRANIE – ZOBACZ WIDEO!

Producent sosu nie przyznaje się do winy. Mimo to w ramach rekompensaty proponuje kilka darmowych słoików swojego produktu

Od momentu odkrycia odrażającego znaleziska, rozpoczęła się przepychanka między rodziną a producentem sosu ostrygowego. Jedzący sos z nietoperzem utrzymują, że niemożliwe jest, aby zwierzę wleciało do słoika w ich domu – gdyż opakowanie miało być zawsze szczelnie zamknięte i nigdy nie zostawało otwarte na dłużej, niż na moment nabierania produktu.

Z kolei producent zapewnia, że niemożliwe jest, aby nietoperz trafił do słoika w trakcie produkcji. A to dlatego, że produkty są poddawane szczegółowej kontroli. Kolejnym argumentem producenta jest fakt, że gdyby do incydentu doszło w czasie produkcji – nietoperz rozłożyłby się w słoiku w procesie fermentacji.

Tak czy inaczej, firma produkująca sos, postanowiła wynagrodzić szkody swoim klientom. W zamian proponuje kilka darmowych słoików sosu. Wydaje się jednak, że chińska rodzina na jakiś czas straciła apetyt…

źródło: RMF24.pl, Twitter, Daily Star

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.