Nieprzyjemny zapach w lodówce? Sprawdź, jak się go pozbyć

Lodówka jest miejscem, gdzie przechowujemy różnorodne rzeczy. Czy to mięso, warzywa, jajka, soki. Wszystko ma dość intensywny zapach, dlatego w momencie wymieszania się wszystkiego, może to nie być dobrze zapamiętanym doświadczeniem. Masz nieprzyjemny zapach w lodówce? Sprawdź jak się go pozbyć i cieszyć się świeżym zapachem. 

Nieprzyjemny zapach w lodówce

Okazuje się, że istnieje kilka prostych sposobów na pozbycie się przykrego zapachu, który wydobywa się z lodówki. Jest to miejsce, gdzie przechowujemy mnóstwo rzeczy – od mięsa, ryb do sosów, warzyw czy soków. Wymieszanie się ich, może wywołać przykre doświadczenie. Oczywiście warto sprawdzić czy w lodówce nie znajduje się zepsuty produkt, który należy od razu wyrzucić. Dlatego proponujemy kilka praktycznych zasad.

Mielona kawa

Mielona kawa jest świetnym pochłaniaczem zapachów, które mogą nam przeszkadzać. I nie ma w niej żadnej chemii, więc sposób jest ekologiczny! Warto pamiętać o tym, aby co drugi dzień ją wymieniać, gdyż szybko wietrzeje. Wystarczy przesypać do miski i włożyć do lodówki.

Soda oczyszczona

Kolejny naturalny sposób na walkę z nieprzyjemnym zapachem. Soda oczyszczona to idealny pochłaniacz. Dodatkowo, ma zastosowanie jako środek czyszczący, dlatego jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w lodówce. Wystarczy wsypać ją do szklanki. W porównaniu do kawy, należy wymieniać zawartość raz na dwa tygodnie.

Cytryna

Oprócz wiadomych właściwości pochłaniających, cytryna świetnie się sprawdza w odkażaniu. Ma działanie antybakteryjne. A co trzeba zrobić, aby spełniła swoją funkcję w lodówce? Wystarczy przekroić owoc na pół i włożyć do środka.

Jest jeszcze wiele sprawdzonych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w lodówce. Idealnym rozwiązaniem jest kupno lasek cynamonu. Przełamana na pół, znacznie pochłonie woń. Działa antybakteryjnie i zapobiega powstawaniu pleśni! Podobnym rozwiązaniem jest jabłko i goździki, gdyż wystarczy powbijać je w przekrojony na pół owoc.

Można też spróbować olejków eterycznych, które też często są proponowane. Czyli znajdują zastosowanie nie tylko w pokoju czy łazience. Dostępnych rozwiązań nie brakuje, dlatego zamiast inwestować w środki chemiczne, można żyć bardziej ekologicznie i stawiać na naturalne rozwiązania.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.