Nieprawdopodobne zdjęcie nagrodzone. Fotograf dużo ryzykował [FOTO]

nieprawdopoodbne zdjęcie

Nieprawdopodobne zdjęcie nagrodzone! Gil Wizen ryzykował życie, ale wszystko potoczyło się dobrze, a jego dzieło zostało docenione. Fotografia mężczyzny dała mu tytuł najlepszego fotografa dzikiej przyrody w kategorii Urban Wildlife. To niebywałe prestiżowe wyróżnienie. Jednak dopiero gdy zagłębimy się w okoliczności zrobienia zdjęcia, jasne staje się, jak bardzo niebezpieczne było to przedsięwzięcie. Głównym bohaterem fotografii okazał się bowiem śmiertelnie jadowity, potężny dziki pająk.

Nieprawdopodobne zdjęcie nagrodzone. Fotograf dużo ryzykował

To zdecydowanie jedno z najbardziej niesamowitych zdjęć dzikiej przyrody ostatnich lat. Jego autorem okazał się Gil Wizen. Mężczyzna zupełnie zasłużenie zgarnął nagrodę najlepszego fotografa dzikiej przyrody w kategorii Urban Wildlife. I choć już sama fotografia robi wielkie wrażenie, to okoliczności jego wykonania wprawiają w osłupienie.

Gil Wizen przebywał na wschodzie Ekwadoru w prowincji Napo. Podczas pobytu w pokoju, zwrócił uwagę na wiele malutkich pająków. To one doprowadziły go do przerażającego odkrycia. Pod jego łóżkiem znajdował się potężny brazylijski pająk wędrowny. Malutkie pająki były oczywiście jego potomstwem. Fotograf nie spanikował, wyczuł okazję i sfotografował potężnego intruza. Warto dodać, że brazylijskie pająki wędrowne są niebywale niebezpieczne. Jak czytamy w o2.pl, w 2007 roku stwierdzono, że są one najbardziej jadowitym gatunkiem na świecie. Do tego w oczy rzuca się ich niebywała agresja.

ZOBACZ TAKŻE: POLCE PUŚCIŁY NERWY PODCZAS PROTESTÓW W ANGLII, GDY PRÓBOWAŁA DOJECHAĆ DO PRACY. „MUSZĘ IŚĆ DO ROBOTY, K****” – NAGRANIE JUŻ TERAZ JEST HITEM. INTERNAUCI Z POLSKI POCHWALAJĄ POSTAWĘ RODACZKI [WIDEO]

Fotograf miał do czynienia z jednym z najbardziej agresywnych pająków

Jak już wcześniej wspomniano, portal o2.pl zwraca uwagę na to, jak bardzo niebezpieczny osobnik pojawił się w pokoju fotografa. Poza groźnymi dla człowieka skutkami ukąszenia, pająki te bywają niebywale agresywne. Strona o2.pl pisze jeszcze, że omawiane osobniki zwykle mieszkają w lasach. Polują choćby na żaby.

gil wizen

Na interesujące wyznanie na swoim blogu zdał się Gil Wizen. Podkreślił, jak wielki był pająk, którego udało mu się zobaczyć:

Jego długość ciała wynosiła 45 mm, ale dzięki rozpiętości nóg mógł z łatwością zakryć moją dłoń.

źródło: dailystar.co.uk, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.