Niepokojące wieści z Azji! Wirus znowu pojawia się tam, gdzie go zwalczono

niepokojące wieści z azji

Niepokojące wieści napływają z Azji! Jak się okazuje, wirus powraca w miejsca, gdzie sytuacja już dawno wydawała się opanowana. Jednym z przykładów jest choćby Tajwan, gdzie przez osiem miesięcy nie odnotowano żadnego zakażenia. Teraz są ich setki każdego dnia, wobec czego przywrócono tam twarde restrykcje. RMF24.pl podaje, że podobnie jest w Singapurze. Co dzieje się w Azji? Dlaczego koronawirus niespodziewanie powraca?

Niepokojące wieści z Azji! Wirus znowu pojawia się tam, gdzie już niemal zupełnie go zwalczono

Patrząc na to, co w ostatnim czasie dzieje się w Polsce i innych europejskich krajach, może odnieść wrażenie, że wirus – przynajmniej jak na ten moment – został pokonany. Niepokojące wieści docierają jednak z Azji. Okazuje się, że koronawirus powrócił. Mało tego, stało się to w miejscach, gdzie od miesięcy nie odnotowywano żadnych nowych przypadków zakażeń.

Za przykład podaje się choćby Tajwan. Tam od ośmiu miesięcy wirus nie dawał o sobie znać, a region nie odnotował żadnego nowego zakażenia przez wspomniany okres czasu. Tymczasem, nagle znów zaczęto notować tam po kilkaset zakażeń na dobę. Spowodowało to, że władze Tajwanu musiały znów powrócić do surowych obostrzeń. Podoba sytuacja panuje w Singapurze. Już teraz zamknięto tam szkoły i zdecydowanie ograniczono wszelkie zgromadzenia. To jednak nie jedyne regiony, gdzie robi się niebezpiecznie.

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE ODKRYCIE W DOMU STARUSZKI. DRAMAT, W KTÓRY AŻ TRUDNO UWIERZYĆ

Dlaczego koronawirus znów atakuje w Azji? „Trudności z utrzymaniem Covid-19 pod kontrolą”

Poza wspomnianym wyżej Tajwanem i Singapurem, sytuacja znów pogorszyła się w Wietnamie, Kambodży, Tajlandii a nawet w niektórych regionach Chin. W samej Tajlandii niedawno – bo 17 maja – odnotowano więcej zakażeń, niż w całym 2020 roku. To może niepokoić.

Dlaczego wirus powraca do Azji? RMF powołując się na Wall Street Journal, zwraca uwagę na utratę czujności miejscowych władz, niskie tempo szczepień w tychże krajach, oraz nowe, bardziej zaraźliwe mutacje.

RMF24.pl cytuje fragment amerykańskiej prasy, który przytaczamy poniżej:

[…] fakt, że koronawirus powraca na obszarach, na których wydawał się już pokonany, ukazuje trudności z utrzymaniem Covid-19 pod kontrolą.

źródło: RMF24.pl, Wall Street Journal

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.