W Afryce 3 razy większy pożar – płonie nie tylko Amazonia!

Niestety sytuacja na świecie nie wygląda zbyt dobrze, gdyż ciągle rośnie ryzyko pożarów. W związku ze zmianami klimatu, susza to jeden z najczęstszych problemów. Działania człowieka to dodatkowe zmartwienie, gdyż pożary mogą być również wzniecane nielegalnie. Płyną też do nas informacje – w Afryce 3 razy więcej pożarów – płonie nie tylko Amazonia.

Amazonia w ogniu

Od ponad trzech tygodni płoną lasy Amazonii. Media na całym świecie przejęły się tym tematem i systematycznie nagłaśniają sprawę. Gwiazdy, artyści i aktorzy przeznaczają ogromne sumy pieniędzy na pomoc w pozbyciu się ognia, jednak sytuacja nadal jest dramatyczna. Leonardo Di Caprio podobno przekazał 5 milionów dolarów lokalnym organizacjom. Trzeba przyznać, to bardzo miły gest. Dodatkowo, podczas ostatniej gali rozdania nagród MTV Video Music Awards, sprawę przytoczył J Balvin, podczas odbioru nagrody.

Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

W Afryce 3 razy więcej pożarów

Niestety susza spowodowana zmianami klimatu dotyka nie tylko obszar Amazonii. Jak podaje BBC, sytuacja jest również krytyczna w środkowej części Afryki. Między innymi w Angoli, gdzie zarejestrowano 3 razy więcej pożarów niż w Brazylii.

Sprawa powoli staje się głośna, aczkolwiek cała uwaga skupia się na Amazonii. Same obszary w Brazylii to bardzo poważny problem, gdyż walka z ogniem trwa nadal. Teraz dochodzi jeszcze Afryka i to z większą ilością pożarów. Te wydarzenia powinny zwrócić uwagę na to, że powinniśmy zmieniać nasze nawyki i przede wszystkim dbać o środowisko. Bez tego, skutki mogą być jeszcze gorsze!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.