Niemcy: pociąg wjechał w polską ciężarówkę [WIDEO]

Niemcy: pociąg wjechał w polską ciężąrówkę

Niemcy: pociąg wjechał w polską ciężarówkę! Sieć obiegło dramatyczne nagranie z wypadku, który miał miejsce na terenie kraju naszych zachodnich sąsiadów. Brał w nim udział polski TIR. Jak się okazuje, niskopodłogowa naczepa ciężarówki zaczepiła się na przejeździe kolejowym. Co działo się później – można zobaczyć na nagraniu poniżej. Wina polskiego kierowcy nie jest jednakże oczywista, a straty sięgają blisko 150 tysięcy euro. 

Niemcy: pociąg wjechał w polską ciężarówkę

Do dramatycznego wypadku doszło w Niemczech. Jak się okazało, brała w nim udział polska ciężarówka. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że winny wszystkiemu jest polski kierowca, rzecznik prasowy miejscowej niemieckiej komendy, rzuca na sprawę inne światło. Wszystko zaczęło się, gdy na przejeździe kolejowym zawiesiła się niskopodłogowa naczepa ciężarówki. Niektóre źródła mówią o tym, że znaki nie informowały o zakazie podróżowania tam z takim, a nie innym ładunkiem. Gdyby jednak tego było mało, polski kierowca natychmiast o zdarzeniu poinformował kolej oraz wezwał pomoc. Mimo tego, nie udało zapobiec się tragedii i ekspres regionalny z impetem wjechał w zestaw uwięziony na przejeździe. Nagranie ze zdarzenia można zobaczyć poniżej:

Ogromne straty, kto odpowie za zniszczenia?

Jak donoszą miejscowe media, straty powstałe w wyniku wypadku oszacowano na blisko 150 tysięcy euro. Pojawia się pytanie – kto za wszystko odpowie? Na pierwszy rzut oka, winę za całe zajście ponosi kierowca. Biorąc jednakże pod uwagę fakt, że droga rzeczywiście nie była odpowiednio oznakowana, a on sam spełnił wszystkie procedury wymagane w takowych przypadkach – nic nie jest już takie oczywiste.

W pociągu w chwili zdarzenia przebywało 10 pasażerów, lecz nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jedna z osób miała narzekać na ból kolana.

ZOBACZ TAKŻE: AUTO UTKNĘŁO NA PLAŻY W KARWI. WYCIĄGAŁ JE TRAKTOR

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.