76 kilogramów kokainy w bananach – przemyt w Bułgarii

Jak wiadomo, przemytnicy szukają wszelkich sposobów, aby transportować różne substancje. Oczywiście w taki sposób, aby nie zostali schwytani. Pisaliśmy o przypadkach znalezienia narkotyków na przykład w kamieniach. Teraz pora na coś innego, gdyż 76 kilogramów kokainy znaleziono w Bułgarii w bananach. 

Kokaina w krewetkach

W Wielkiej Brytanii jakiś czas temu władze doszły do niepokojących zdarzeń. Chodziło o krewetki, które posiadały śladowe ilości kokainy. W związku z tym sprawa była dość poważna, bo coraz częściej groźne substancje obecne są w przyrodzie. Dodatkowo, władze odkryły obecność pestycydów, które są tam zakazany, a jednak nadal ludzie ich używają. Całość możecie przeczytać tutaj.

Przemyt w Bułgarii

Jakie musiały być miny policjantów, którzy w Bułgarii znaleźli 76 kilogramów kokainy w bananach. Okazało się, że trafiły tam z portu Burgas z Ekwadoru. Statek, którym płynęły, posiadał 19 kontenerów a w nich około 20 tysięcy kartonów z bananami. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż znajdowała się tam ogromna ilość narkotyków.

Jak podaje CTV News, przed znalezieniem kokainy w Bułgarii, owoce trafiły wcześniej do Rumunii. Nie podano informacji, czy tam również znajdowała się kokaina, jednak władze zapewniają, że sprawę dokładnie zbadają. Zapowiedziano kontrolę wszystkich magazynów importera, aby dojść do tego, kto za tym stoi.

Ktoś mógł na tym dobrze zarobić, gdyż prokuratura oszacowała wartość towaru na prawie 2,5 milionów euro. W Bułgarii substancje znaleziono w czterech kartonach, a do Rumunii wcześniej trafiły aż 3 tysiące. Sprawę nadal badają odpowiednie służby, jednak nikogo nie zatrzymano.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.