Niemcy nie wierzą w koronawirusa – ogromne protesty w Berlinie

Niemcy nie wierzą w koronawirusa

Niemcy nie wierzą w koronawirusa! W Berlinie doszło do dwóch wielotysięcznych protestów, w których obywatele sprzeciwiają się obowiązującym restrykcjom. Uczestnicy manifestacji nie mieli maseczek oraz nie zachowywali należnych odległości między sobą. Ponadto uważają, że pandemia jest jednym wielkim kłamstwem i teorią spiskową.

Niemcy nie wierzą w koronawirusa – wielotysięczne manifestacje w Berlinie!

Pierwsze protesty pod nazwą „Koniec pandemii – dzień wolności” rozpoczęły się jeszcze przed południem i zgromadziły blisko 17 tys. Niemców! Uczestnicy wykrzykiwali hasła sugerujące, że pandemia jest kłamstwem. Po 3 godzinach służbom udało się zakończyć manifestację, a organizatorzy protestów już niebawem usłyszą zarzuty. 

Niestety spokój okazał się być tylko chwilowy, ponieważ kilka godzin później doszło do kolejnego zgromadzenia. Tym razem około 10 tys. obywateli Niemiec sprzeciwiało się obowiązującym w kraju restrykcjom. Policja za pomocą megafonów informowała o nakazie noszenia maseczek i obowiązku zachowania odległości między osobami, jednak bez skutku. Służby na bieżąco dokumentowały przypadki łamania przepisów.


ZOBACZ TAKŻE: ROSJA BLISKO ZATWIERDZENIA SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA – W PAŹDZIERNIKU ROZPOCZNĄ SZCZEPIENIA

„Chcemy oddychać czystym powietrzem!”

Niemcy biorący udział w demonstracjach uważają, że pandemia jest teorią spiskową. Głośno wyrażali swój sprzeciw wobec szczepionkom oraz ograniczeniom. Pojawiło się również wiele haseł odnoszących się do wolności i chęci oddychania czystym powietrzem.

Warto wspomnieć, że sytuacja w Niemczech związana z koronawirusem uległa znacznemu pogorszeniu. Tylko w ciągu ostatniej doby stwierdzono aż 955 kolejnych zachorowań. Co więcej, federalny minister gospodarki Peter Altmaier zaapelował już o wzmożenie restrykcji.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.