Niemcy chcą wprowadzić obowiązkowe godzinne spacery dla psów

Niemcy chcą wprowadzić

Niemcy chcą wprowadzić obowiązkowe godzinne spacery dla wszystkich psów. Nowe przepisy mają być wprowadzone już w przyszłym roku i są konsekwencją nieodpowiedniego zajmowania się zwierzętami. Co ciekawe pomysł ten spotkał się z wieloma niepochlebnymi opiniami i wzbudził wiele kontrowersji.

Nowe przepisy u naszych zachodnich sąsiadów

Niemcy planują od przyszłego roku zaostrzyć prawo związane transportem zwierząt i hodowlą psów. W kraju dochodzi coraz częściej do nieodpowiedniego zajmowania się zwierzętami, a na rynku pojawiają się kolejne nielegalne hodowle psów. W związku z tym Niemcy chcą wprowadzić obowiązek minimum dwóch spacerów na świeżym powietrzu ze swoim psem, które łączenie trwałyby minimum godzinę. Mogłoby się wydawać, że to żadne zaostrzenie prawa, a godzinny spacer w ciągu dnia to norma dla właścicieli psów. Okazuje się, że jest jednak inaczej. Nowy projekt wzbudził wiele kontrowersji, a mnóstwo posiadaczy pupili nie zgadza się na zmiany. Twierdzą oni, że niektóre psy są typami domowników, bądź nie lubią spacerów albo mają problemy zdrowotne i nie mogą dużo chodzić czy biegać. O ile ostatni argument jest jak najbardziej słuszny, tak poprzednie są mocno niepokojące. Minister rolnictwa Julię Kloeckner poinformowała, że wiele z 9,4 mln psów w Niemczech nie ma zapewnionych odpowiednich ćwiczeń ani bodźców.

Warto wspomnieć, że Niemcy to nie jedyny kraj, który postanowił mocno ingerować w życie właścicieli zwierząt, oraz sposób zajmowania się nimi. Korea Północna przeżywa obecnie ogromny kryzys, a w kraju brakuje żywności. W związku z tym Kim Dzong Un wydał zakaz posiadania psów. Urzędnicy państwowi często siłą zabierają zwierzęta swoim właścicielom. Gdzie trafiają psy? Część z nich ląduje w ogrodach zoologicznych, natomiast reszta do… restauracji. Jak wiadomo, mięso z psa w tamtych regionach uznawane jest za przysmak. W związku z kryzysem gospodarczym jak i brakiem jedzenia jest to według władz dobre rozwiązanie do podźwignięcia się z problemu. Ponadto posiadanie psa w Korei wiąże się z wysokim statusem społecznym i materialnym co nie podoba się panującemu władcy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

źródło: polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.