Polscy siatkarze nadal w grze! Druga wygrana w Pucharze Świata

polscy siatkarze

Polscy siatkarze nadal w grze! Choć dopiero co skończyły się Mistrzostwa Europy na których nasze orły zdobyły brązowy medal, kadra Vitala Heynena już rywalizuje w kolejnym prestiżowym turnieju. Tym razem biało-czerwoni biorą udział w Pucharze Świata odbywającym się w Japonii. Dziś wygrali tam z gospodarzami 3:1. Wczoraj byli lepsi od Tunezji (3:0). 

Polscy siatkarze nadal w grze! Dwa mecze Pucharu Świata już za nami

Siatkarski terminarz ostatnimi czasy jest niezwykle napięty. Choć dopiero co zakończyła się rywalizacja biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy, niemal z marszu wkroczyli oni do kolejnych rozgrywek. Tym razem aż w Japonii, gdzie obywa się tegoroczny Puchar Świata. Tradycyjnie udział bierze w nim aż 12 zespołów. Podopieczni Vitala Heynena na ten moment występują tam w nieco rezerwowym składzie, tak, aby grający w niedawnym europejskim czempionacie nieco odsapnęli i dołączyli na decydujące mecze w Japonii.

ZOBACZ TAKŻE: CUDOWNY GEST DZIECI! ZABAWKI DLA POTRZEBUJĄCEGO

Dobra gra – Tunezja i Japonia pokonane

W pierwszym meczu biało-czerwoni bez problemu rozprawili się z Tunezją. Spotkanie zakończyło się gładkim 3:0, a w ostatnim secie straciliśmy zaledwie 12 punktów. Nieco więcej problemów polscy siatkarze napotkali w rywalizacji z gospodarzami całej imprezy. Zmotywowani Japończycy marzyli o tym, aby – kolokwialnie mówiąc – ugryźć nieco osłabionych podopiecznych Vitala Heynena. Polska mogła jednak postraszyć Bartoszem Kurkiem, który wraca do formy po kontuzji. Ostatecznie skończyło się wynikiem 3:1 dla orłów, a ich gra naprawdę mogła się podobać. Gdy do ekipy dołączą jej brakujące ogniwa, może być jeszcze lepiej.

Kolejny mecz Polska zagra już w piątek – wtedy podejmie Stany Zjednoczone. Start pojedynku o godzinie 8:00 czasu polskiego.

źródło zdjęcia: instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.