Niedzielski zaskakuje na temat obostrzeń! Wrócą maseczki?

wtedy koniec z maseczkami

Niedzielski zaskakuje na temat obostrzeń! Kiedy powrócą? Czy konieczne okaże się noszenie maseczek? Co z podziałem na zielone, żółte i czerwone strefy? Jeszcze niedawno pojawiały się zapewnienia, że lampką alarmową i sygnałem do powrotu restrykcji, ma okazać się przekroczenie bariery tysiąca zakażeń na dobę. Dziś mamy już drugi dzień, kiedy wyznaczona bariera została przekroczona – i to od razu o 200 przypadków. Tymczasem minister zdrowia studzi nastroje i uspokaja. Jego zdaniem, to jeszcze nie czas, aby podejmować drastyczne decyzje.

Niedzielski zaskakuje na temat obostrzeń. Wrócą maseczki? Co z podziałem na zielone, żółte i czerwone strefy?

Adam Niedzielski po raz kolejny poruszył temat obostrzeń. Jak dobrze wiadomo, pojawiały się zapowiedzi, że takowe mogą pojawić się w momencie, gdy liczba dobowych zakażeń w naszym kraju przekroczy tysiąc. Tymczasem mamy już drugi dzień z rzędu, gdy graniczną wydawałoby się liczbę, przekroczono aż o ponad 200 przypadków.

Już wczoraj spekulowano o ewentualnym podziale na zielone, żółte i czerwone strefy, Powrócił także temat noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Tymczasem minister zdrowia poniekąd zaskoczył. Jak czytamy w o2.pl, które powołuje się na TVP Info – Adam Niedzielski tonuje nastroje i uspokaja:

Liczby te nie są z mojego punktu widzenia takimi poziomami zagrożenia dla zdrowia publicznego i wydolności systemu opieki zdrowotnej, żeby podejmować jakieś drastyczne decyzje.

ZOBACZ TAKŻE: KTOŚ PRZYWIĄZAŁ PSA DO TORÓW! MĘŻCZYZNA URATOWAŁ GO DOSŁOWNIE W OSTATNIEJ CHWILI. INTERNAUCI WYCZUWAJĄ JEDNAK SPISEK – WSZYSTKO ZOSTAŁO UKARTOWANE? MATERIAŁ HITEM W SIECI [WIDEO]

Adam Niedzielski: „osoby zaszczepione nie powinny ponosić kosztów nieodpowiedzialności osób niezaszczepionych

Minister zdrowia po raz kolejny odniósł się również do kwestii szczepień. Przyznał, że obecnie widać gołym okiem, iż rosnąca ilość nowych zakażeń nie przekłada się na hospitalizacje tak, jak miało to miejsce wcześniej.

Czy natomiast może czekać nas sytuacja, w której obostrzenia dotkną jedynie niezaszczepionych? Niedzielski mówił:

Po pierwsze, widzimy, że przełożenie infekcji na hospitalizacje jest mniejsze, a po drugie, mamy takie przeświadczenie, że osoby zaszczepione nie powinny ponosić kosztów nieodpowiedzialności osób niezaszczepionych.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.