Nie żyje Łukasz Lonka – wielokrotny mistrz Polski w motocrossie

Niestety dzisiaj obiegła Polskę bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Łukasz Lonka – 29-letni wielokrotny mistrz Polski w motocrossie. Informację podała w mediach społecznościowych jego żona. Sportowiec uległ poważnemu wypadkowi podczas ostatnich zawodów, w związku z czym stan był tragiczny. Dzisiaj najgorsze się potwierdziło. 

 

Łukasz Lonka wypadek

W niedzielę, podczas zawodów East Motocross Cup 2019, które odbyły się w Nowodworze, Łukasz Lonka uległ wypadkowi. Niestety upadł po zjeździe z najazdu i stracił przytomność. Od razu podjęto reanimację i przywrócono funkcje życiowe. W związku z tym od razu przetransportowano zawodnika do szpitala. Jednak jego stan był bardzo ciężki.

Jak podaje portal Onet.pl, po wypadku pojawiły się już pierwsze pogłoski w mediach o śmierci sportowca, podczas gdy lekarze walczyli o jego życie. Plotki natychmiastowo zdementowała żona Łukasza Lonki, która również dzisiaj na swoim Facebooku zamieściła informację o śmierci młodego mężczyzny. Jak wiadomo, ten sport niesie za sobą spore ryzyko, jednak nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy.

Łukasz Lonka klub

Łukasz Lonka był zawodnikiem AMK Człuchów. Prezes klubu, Zbigniew Zakrzewski, przed podaniem informacji o śmierci, powiedział, że należy dać lekarzom kilka godzin na postawienie diagnozy. Wszyscy wierzyli, że uda się go uratować.

Łukasz Lonka zdobył również brązowy medal mistrzostw Europy. Z pewnością wiele osób zapamięta kim był i co osiągnął.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.