Nie żyje gwiazda muzycznego show. 31-latka poddała się eutanazji

Nie żyje gwiazda

Nie żyje gwiazda muzycznego show. Faustine Nogherotto przez 10 lat walczyła z zespołem chronicznego zmęczenia i zespołem Sjögrena, zwanego inaczej zespołem suchości. Postanowiła wyjechać do Belgii, gdzie poddała się eutanazji. Zmarła 29 stycznia 2021 roku. 

Nie żyje gwiazda muzycznego show

Faustine Nogherotto była uczestniczką francuskiego programu muzycznego „Star Academy”. Piękna i uzdolniona kobieta zmagała się jednak z zespołem chronicznego zmęczenia, przez co musiała zrezygnować z kariery muzycznej. Dodatkowo cierpiała na zespół Sjögrena, zwanego inaczej zespołem suchości. To choroba autoimmunologiczna objawiająca się upośledzeniem m.in. gruczołów łzowych i ślinianek. Artystka zmagała się z chorobami przez 10 lat. 31-latka postanowiła wyjechać do Belgii, aby poddać się eutanazji. Zmarła 29 stycznia 2021 roku, jednak francuskie media dopiero teraz poinformowały o jej śmierci.

Przyjaciele, Faustine, cierpiąca na tę samą chorobę co ja, ME / CFS, odeszła wczoraj. Była piękna, inteligentna i była wojowniczką, ale choroba ją powstrzymała. Musicie narobić trochę hałasu, żeby @Nagui spełniła swoje pragnienie wspierania chorych – napisał na Twitterze przyjaciel Faustine, który również zmaga się z zespołem chronicznego zmęczenia.

Zespół chronicznego zmęczenia objawia się przewlekłym i długotrwałym zmęczeniem, problemami ze snem, wypaleniem zawodowym, częstymi infekcjami czy problemami z koncentracją.

Występ piosenkarki w programie muzycznym możecie zobaczyć na poniższym filmie:

ZOBACZ TAKŻE: NIE ŻYJE 20-LETNI YOUTUBER – ZMARŁ PODCZAS KRĘCENIA NIEBEZPIECZNEGO PRANKA

Sprawę skomentowała Chantal Somm, założycielka stowarzyszenia Millions Missing France, zajmującego się wspieraniem osób cierpiących na zespół chronicznego zmęczenia. Kobieta stwierdziła, że Faustine Nogherotto nie była leczona w odpowiedni sposób.

Jej prośba o eutanazję była utrzymywana przez dwa lata i to pogorszenie się jej stanu w ostatnich miesiącach przesądziło o jej zaakceptowaniu – dodała.

źródło: youtube.com, fakt.pl, medonet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.