Nie żyje Fernando Ricksen – przegrał walkę ze stwardnieniem rozsianym

Niestety na stronie klubu Rangers FC, którego barwy reprezentował holenderski były piłkarz, pojawiły się smutne informacje. Nie żyje Fernando Ricksen. Niestety mężczyzna przegrał walkę ze stwardnieniem rozsianym, z którym zmagał się od wielu lat. Jest to poważne schorzenie, które jest nieuleczalne. 

Fernando Ricksen kariera rodzina

Fernando Ricksen swoją karierę rozpoczął w holenderskim klubie Fortuna Sittard, w którym grał do 1997 roku. Następnie reprezentował AZ Alkmaar, aż w końcu trafił do drużyny Rangers. Ostatnie mecze rozegrał natomiast w barwach Rosji. W reprezentacji Holandii zagrał 12 razy.

W roku 2008 zdobył puchar UEFA, jednak po tym sukcesie zakończył karierę piłkarską. 

Piłkarz związany był z Veroniką Ricksen, która na swoim profilu na Instagramie, bardzo często publikowała ich wspólne zdjęcia razem z ich córeczką. Widać ogromne wsparcie i walkę do samego końca. Niestety dziś do mediów trafiła bardzo smutna wiadomość.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

❤️❤️❤️

Post udostępniony przez VeronikaRicksen/Veselova (@veronikaricksen)

Nie żyje Fernando Ricksen

Klub, którego barwy reprezentował kiedyś Fernando – Rogers FC – poinformował o śmierci byłego sportowca. Ricksen w 2013 roku ogłosił, że zmaga się ze stwardnieniem zanikowe bocznym. Jest to choroba nieuleczalna, postępująca, ale przede wszystkim neurodegeneracyjna.

W czerwcu tego roku, Fernando Ricksen zaprosił swoich fanów na „ostatnie pożegnanie”. Wspomniał, że jest to dla niego trudne, gdyż będzie to jego ostatnia szansa na pożegnanie z jego fanami. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak za pomocą generatora mowy, Ricksen zaprasza kibiców na „wieczór z Fernando Ricksenem”. Zaznaczył, że musi zrezygnować z życia publicznego i skupić się na walce z chorobą.

Niestety dziś rano były piłkarz zmarł, o czym poinformowały wszystkie sportowe media, jak i jego były klub – Rogers FC. Fani z pewnością zapamiętają go na zawsze.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.