Wojna tuż tuż? Rosjanie gromadzą sprzęt i przerzucają czołgi przy granicy [WIDEO]

wojna tuż tuż

Wojna tuż tuż? Mianowicie Rosjanie gromadzą sprzęt i przerzucają czołgi przy granicy z Donbasem. Czy wschód Ukrainy jest w niebezpieczeństwie? Jak podaje portal o2.pl, można już śmiało mówić o koncentracji rosyjskich wojsk w danym regionie. Ukraina nie zamierza pozostawiać bierna, a w całą sytuację wmieszały się także Stany Zjednoczone. Amerykanie deklarują pomoc i już wysłali bezzałogowego drona w niespokojne rejony. W sieci pojawiły się nagrania prezentujące transport ciężkiego, rosyjskiego, wojskowego sprzętu.

Wojna tuż tuż? Rosjanie gromadzą sprzęt i przerzucają czołgi przy granicy z Donbasem

Czy wojna wisi na włosku? Niepokojące ruchy można oglądać od kilku dni w okolicach Donbasu. Wschód Ukrainy może być w niebezpieczeństwie, o czym pisze między innymi portal o2.pl. Mianowicie, w ostatni czasie zaobserwowano tam wzmożony ruch rosyjskich wojsk. W sieci pojawiły się nawet nagrania transportu czołgów i zmierzających w tamtym kierunku wojskowych ciężarówek. Portal o2.pl podaje dalej, że „Nad granicę z Doniecką i Ługańską Republiką Ludową skierowano około 4 tys. rosyjskich żołnierzy”.

ZOBACZ TAKŻE: KREW NA DZIOBIE SAMOLOTU, CHWILĘ PÓŹNIEJ AWARYJNE LĄDOWANIE. PASAŻEROWIE PRZEŻYLI CHWILE GROZY, W SIECI POJAWIŁY SIĘ ZATRWAŻAJĄCE ZDJĘCIA. CO TAK NAPRAWDĘ SIĘ STAŁO? [FOTO]

Amerykanie deklarują pomoc dla Ukrainy. W okolicę wysłano bezzałogowego drona, który patrolował gorący teren

Co interesujące, w sprawę momentalnie wkroczyli Amerykanie. Mieli oni kontaktować się z Andrijem Taranem, ukraińskim szefem Ministerstwa Obrony. Dyskutował z nim Lloyd Austin, sekretarz obrony z USA. Podczas treściwej a zarazem rzeczowej rozmowy, amerykańska strona miała zapewnić pomoc w przypadku, gdyby konflikt eskalował.

Eksperci zwracają uwagę na fakt, że deklaracja Amerykanów jest dość mocna i znacząca. Miały tam ponoć paść słowa, iż „Ukraina nie zostanie sama”. Przy okazji jednak przypomniano sytuację z 2008 roku – wtedy bardzo podobne deklaracje USA składało Gruzji. Jak było dalej, wiele osób z pewnością pamięta.

Oprócz czołgów, w regionie Rosjanie mają gromadzić helikoptery bojowe i ciężką artylerię.

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.