Nastolatkowie z Krakowa: ta bransoletka wykryje pigułkę gwałtu w 2 minuty!

Niestety w dalszym ciągu można się spotkać na imprezach z sytuacjami, kiedy ktoś doda do naszych drinków szkodliwą substancję. Zazwyczaj są to narkotyki czy tabletki, które sprawiają, że traci się przytomność i nie pamięta żadnych faktów. Nie jesteśmy w stanie ciągle kontrolować szklanki z napojem, dlatego nastolatkowie z Krakowa zdecydowali się na wprowadzenie na rynek bransoletki, która w 2 minuty wykryje w cieczy niebezpieczne substancje.

Bezpieczeństwo na imprezach

To, czy jesteśmy bezpieczni na imprezie, zależy od wielu czynników. Jednak nadal największym problemem jest dosypywanie do drinków różnych substancji, w tym najczęściej pigułki gwałtu. Większość osób wie, jaki wpływ ma ona na organizm człowieka. W bardzo krótkim czasie traci się przytomność i nic nie pamięta do momentu jej odzyskania.

Ofiarami są zazwyczaj kobiety i bądźmy szczerzy, tabletkę można wrzucić do drinka w sekundę. Nie jesteśmy w stanie kontrolować go przez cały czas. Dodatkowo, nie wyczujemy jej, gdyż nie ma smaku, zapachu ani nie zmienia koloru drinka.

Nastolatkowie z Krakowa bransoletka

Trójka nastolatków z Krakowa: Dominika Sysło, Mateusz Żaba i Adam Białecki postanowili zadbać o bezpieczeństwo ludzi na imprezach! To świetna inicjatywa i sposób na wykrycie szkodliwych substancji. Produkt o nazwie LimeBands to nic innego, jak papierowa bransoletka. Wygląda bardzo podobnie jak te, rozdawane w klubach. Sposób użycia jest banalnie prosty, gdyż wystarczy zamieszać drinka i nanieść kropelkę na pole testowe na jej powierzchni. Po 2 minutach mamy wynik! Jeżeli zabarwi się na niebiesko, oznacza to, że w napoju znajduje się GBH, czyli inaczej pigułka gwałtu.

Warto pamiętać o tym, że produkt nie jest wodoodporny i trzeba uważać, aby się nie zmoczył, gdyż wynik może nie być wiarygodny. Ale można schować go do specjalnego pojemnika, a potem do portfela. Bransoletki można kupić na stronie limebands.pl. Aktualnie są wyprzedane, ale jest podana informacja o kolejnej dostawie! Szanujemy takie akcje i wierzymy, że dzięki temu zwiększy się nasze bezpieczeństwo na imprezach!

źródło zdjęcia: limebands.pl

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.