Następny film Sekielskiego – rozlicza kolejne afery?

O tym panu mówi się w ostatnim czasie bardzo często. A to za sprawą dokumentu „Tylko nie mów nikomu”, który dotyka tematyki Kościoła w Polsce. Ma już na swoim koncie prawie 17 milionów wyświetleń, a został wrzucony do sieci 4 dni temu. I na tym nie koniec, ponieważ szykuje się następny film Tomasza Sekielskiego. O jakiej tematyce?

Kim jest Tomasz Sekielski?

Tomasz Sekielski urodził się 24 stycznia 1974 roku w Bydgoszczy. Jest znanym dziennikarzem telewizyjnym i radiowym. Dodatkowo jest pisarzem oraz reżyserem. Przez prawie 15 lat związany ze stacją TVN. W związku z tym relacjonował najważniejsze wydarzenia ze świata. Ponadto prowadził piątkowe wydanie Kropki nad i czy Czarno na białym. Dziennikarz otrzymał również wiele nagród m.in. wraz z Andrzejem Morozowskim zdobyli tytuł dziennikarzy roku Grand Press 2006 oraz w 2006 i 2007 roku Telekamery. Nigdy nie bał się poruszać najtrudniejszych tematów dotyczących polityki czy Kościoła.

Tomasz i Marek Sekielscy „Tylko nie mów nikomu”

Ten film dokumentalny to główny sprawca poruszenia, które w ostatnich dniach utrzymuje się w Polsce. Związany z tematyką Kościoła i wykorzystywaniu seksualnym przez księży. Wyprodukowany przez braci Sekielskich: Tomasza i Marka, pobił polski rekord w serwisie YouTube. A to dlatego, że w ciągu pierwszych 5,5 godzin obejrzano film ponad milion razy. Później liczby wyświetleń szły już tylko w górę, dobijając do 17 milionów w 4 dni. Produkcja w całości sfinansowana dzięki zbiórce internetowej.

W filmie przedstawione są sprawy sprzed kilkudziesięciu lat jak i te bardziej aktualne. Ma to jeszcze bardziej zwrócić uwagę ludzi na odpowiedzialność za dokonywanie wykroczeń na tle seksualnym oraz na ukrywanie sprawców tych przestępstw. Ludzie, którzy dokonują się czynów mających krzywdzący wpływ na życie ludzkie, powinni ponieść konsekwencje. Czyli niezależnie od rodzaju przestępstw.

 

Następny film Sekielskiego

Tomasz Sekielski ma w planach rozliczenie kolejnej afery. Tym razem sprawa dotyczy SKOK-ów. A to za sprawą sensacji jakie krążą wokół tego tematu. Sam dziennikarz komentuje sprawę tak: „Bierzemy się za SKOKi”. Okrzyknięta największym oszustwem finansowym, w które jak podaje sam Sekielski, zamieszani są znani politycy, dziennikarze, mafia oraz służby specjalne. W związku z tym Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo – Kredytowe osądzane są za liczne wymuszenia i wyłudzenia.

Podsumowując, jak podaje serwis Business Insider, ta afera kosztowała prawie 5 miliardów złotych. Bez wątpienia są to przerażające liczby.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.