Gra o tron – fani chcą nagrania jej na nowo! Petycja

Niebawem emisja ostatniego odcinka „Gry o tron” w historii? Niekoniecznie! Gra o tron według wielu fanów powinna zostać nagrana na nowo! Powstała nawet petycja, która zrzesza już prawie 300 tysięcy osób, którym zależy na ponownym nagraniu nawet trzech ostatnich sezonów!

Gra o tron, sezon 7 – kontrowersje

Dawniej serial był opisywany jako jeden z najlepszych w historii. Obecnie z odcinka na odcinek finałowego sezonu traci swoich zwolenników!

Według wielu miłośników zarówno serialu, jak i serii książek już sezon 7 był niekorzystny. Jest to duża strata renomy ekranizacji prozy Georga R. R. Martina. Czy twórcy sobie z tym poradzili?

Gra o tron, sezon 8 – dolano oliwy do ognia

Niestety, oczekiwania wciąż zostają zawodzone z każdym kolejnym odcinkiem finałowego sezonu. Jak wiadomo dzięki statystykom, oglądalność premierowych epizodów sukcesywnie wzrasta. Jednak ilość zagorzałych przeciwników ekranizacji pod kierunkiem Davida Benioffa i oraz D.B. Weissa wzrasta z równie dużym przyspieszeniem!

Fani stworzyli petycję – czy odniesie skutek?

W konsekwencji, powołując się zwłaszcza na nielogiczne rozwiązania fabularne wynikające z niewystarczająco uważnie pisanego scenariusza, fani stworzyli petycję. Ma ona sprawić, że HBO ponownie zajmie się ekranizacją słynnych bestsellerów fantasy.

Petycja jest dostępna pod tym linkiem:
https://www.change.org/p/hbo-remake-game-of-thrones-season-8-with-competent-writers

Już w jej tytule czytamy, że „Gra o tron” potrzebuje remake’a, którego napiszą kompetentni scenarzyści. Treść petycji nie jest zbyt długa – autor pisze w niej:

Davis Benioff oraz D. B. Weiss udowodnili, że są przygnębiająco niekompetentni w zakresie pisania scenariuszy, jeśli nie mają wystarczającego materiału źródłowego (na przykład książek), na którym mogliby się oprzeć.
Ten serial zasługuje na ostateczny sezon, który ma sens.
Odmieńcie moje postrzeganie serii realizując finał na nowo, HBO!

Petycję wsparło już prawie 300 tysięcy osób, a jej poparcie wzrasta z każdą minutą!

Gra o tron będzie miała również prequel! Więcej informacji na jego temat znajdziesz w tym wideo: