Najwyższy, rzadki stopień ostrzeżenia dla Polski! To wydarzy się już tej nocy

sensacyjne doniesienia

Najwyższy, rzadki stopień ostrzeżenia dla Polski! To wydarzy się już tej nocy. Jak podaje portal RMF24.pl, powołując się na ESTOFEX (European Storm Forecast Experiment) – już najbliższej nocy w Polsce może dojść do ekstremalnie silnych porywów wiatrów, a nawet tornad. W związku z tym wydano trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia przed takimi zjawiskami atmosferycznymi. Najbardziej narażona na skutki niszczycielskiego wiatru jest zachodnia część kraju. Polacy otrzymali na swoje telefony wiadomości Alert RCB.

Najwyższy, rzadki stopień ostrzeżenia dla Polski! To wydarzy się już tej nocy

Najbliższa noc może okazać się niebywale trudna dla mieszkańców Polski, a zwłaszcza dla osób zamieszkujących zachodnią część kraju. Wszystko przez nadciągający tam niszczycielski wiatr. Już teraz wiadomo, że ESTOFEX (czyli European Storm Forecast Experiment) wydał najwyższy, niebywale rzadko występujący stopień ostrzeżenia właśnie dla części naszego kraju.

Jak donoszą media, powołując się na wyliczenia ekspertów, najbardziej narażona na niszczycielską siłę ekstremalnie silnych porywów wiatrów, jest zachodnia część Polski. Mówi się o tym, że wystąpić mogą nawet tornada. Zapowiadają się naprawdę gwałtowne i groźne zjawiska atmosferyczne.

ZOBACZ TAKŻE: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI WPROWADZA STOPIEŃ ALARMOWY ALFA-CRP NA TERENIE CAŁEJ POLSKI! WSZYSTKO PRZEZ TO, CO WYDARZYŁO SIĘ NA UKRAINIE. CO TO OZNACZA?

Niebywale silna linia szkwału z burzami i niszczącymi porywami – prawdopodobnie pojawi się już w nocy i przyjdzie z zachodu

Wszystko wskazuje na to, że apogeum wichur w naszym kraju nastąpi w nadchodzącą noc. Niebywale silna linia szkwału z burzami i niszczycielskimi porywami ma przyjść z zachodu. O wszystkim na Facebooku pisze strona KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe:

Bardzo rzadki, trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia wystawiony przez ESTOFEX dla zachodniej części Polski. Ostrzeżenie przed „ekstremalnymi porywami wiatru i trąbami powietrznymi”. W nocy z zachodu może przyjść bardzo silna linia szkwału z burzami i niszczącymi porywami.

źródło: RMF24.pl, Twitter, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.