Największy samolot świata zniszczony na wojnie przez Rosjan! To zostało z Antonowa [FOTO]

największy samolot świata

Największy samolot świata zniszczony na wojnie przez Rosjan! Ukraińskie media opublikowały w sieci fotografie Antonowa An-225 Mrija, który niestety jest już wrakiem. To był jedyny tego typu samolot na całym globie. Maszyna uległa zniszczeniu, gdy lotnisko w Hostomelu pod Kijowem atakowali Rosjanie. Do zniszczenia Antonowa miało dojść w niedzielę 27 lutego. Fotografie wraku oraz to, jak gigant prezentował się przed zniszczeniem przez rosyjską armię, zobaczycie w dalszej części tekstu.

Największy samolot świata zniszczony na wojnie przez Rosjan! To zostało z Antonowa An-225 Mrija [FOTO]

Wojna na Ukrainie wciąż zbiera tragiczne i śmiertelne żniwo. Przez inwazję Rosjan giną niewinni obywatele, żołnierze, niszczone są zabytkowe i kulturalne miejsca, a także unikatowy sprzęt. W tym ostatnim przypadku mowa o największym samolocie świata, który został zniszczony podczas wojny w wyniku nalotu Rosjan. Potężny Antonow – bo o nim mowa – stacjonował w momencie ataku na lotnisku w Hostomelu pod Kijowem. Portal RMF24.pl przytacza wpis Dmytro Kułeby w Twittera:

Był to największy samolot świata, AN-225 „Mrija”. Rosja mogła zniszczyć naszą „Mriję”. Ale nigdy nie zdołają zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim. Zwyciężymy!

antonow

Zniszczony Antonow w Polsce zasłynął choćby z tego, że w 2020 roku dostarczył do Warszawy sprzęt medyczny z Chin. Tak Antonow wyglądał w powietrzu – trzeba przyznać, że robił wielkie wrażenie:

ZOBACZ TAKŻE: ROSJANIE OSTRZELALI NAJWIĘKSZĄ ELEKTROWNIĘ JĄDROWĄ W EUROPIE. WYBUCHŁ TAM POŻAR, POTĘŻNA KATASTROFA NA SKALĘ ŚWIATOWĄ O KROK. CZY ONI MAJĄ JAKIEŚ HAMULCE?! W SIECI WIDEO. STRAŻ NIE MOGŁA UGASIĆ POŻARU Z POWODU OSTRZAŁU WROGA [WIDEO]

Wrak największego samolotu na świecie – tak wygląda Antonow po nalocie Rosjan na ukraińskie lotnisko [FOTO]

Obrazki wraku potężnego Antonowa są niebywale przykre. Opublikowano je między innymi na Twitterze NEXTA:

źródło: RMF24.pl, Nexta; źródło zdjęcia: YouTube, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.