Rosjanie ostrzelali największą elektrownię jądrową w Europie! „Terror nuklearny” [WIDEO]

nowe informacje o asteroidzie

Rosjanie ostrzelali największą elektrownię jądrową w Europie! To była bardzo trudna noc na Ukrainie. Gdy wydawało się, że rosyjskie wojska nie mogą posunąć się już do bardziej paskudnych zagrań niż dotychczas – armia Putina ostrzelała z powietrza i z ziemi elektrownię jądrową w Enerhodarze. Na terenie zakładu wybuchł pożar, którego przez ciągły ostrzał nie mogli ugasić strażacy. Cały świat z niepokojem przyglądał się temu, co wyprawiali Rosjanie w nocy. Szczęśliwie nie doszło do dramatu, który mógł być większym, niż wybuch w Czarnobylu. Poniżej znajdziecie nagrania z ostrzału.

Rosjanie ostrzelali największą elektrownię jądrową w Europie! „Terror nuklearny” [WIDEO]

Rosjanie po raz kolejny przeszli samych siebie. Tym razem w powietrzu wisiała totalna katastrofa nuklearna, która mogła pogrążyć całą Europę. Mianowicie, wojska Putina tym razem za cel obrały sobie największą elektrownię jądrową na kontynencie w Enerhodarze. Elektrownia ostrzeliwana była z powietrza i z ziemi. Pociski w jej kierunku leciały między innymi z czołgów. Na terenie zakładu wybuchł niebezpieczny pożar, którego ugasić nie mogli strażacy – a to z powodu ciągłego ostrzału.

Wiele osób przez pół nocy z niepokojem nasłuchiwało wieści z Ukrainy. Na szczęście, jak czytamy w RMF24.pl agencja Unian poinformowała, że:

Po godzinie 6 czasu miejscowego strażakom udało ugasić się pożar w budynku szkoleniowym na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Enerhodarze.

W sieci pojawiło się wiele materiałów z ostrzału. Wszystko można było śledzić na żywo choćby w serwisie YouTube.

ZOBACZ TAKŻE: PUTIN ROZMAWIAŁ Z PREZYDENTEM FRANCJI. PADŁY MROCZNE SŁOWA NA TEMAT WOJNY – „PUTIN CHCE CAŁEJ UKRAINY”

Nie ma uszkodzeń systemów ważnych dla bezpieczeństwa jądrowego. Jak sytuacja radiacyjna w Polsce?

Choć sytuacja wyglądała na niebywale poważną – szczęśliwie nie doszło do tragedii. Rosjanie jednak po raz kolejny udowodnili, że są w stanie posunąć się dosłownie do wszystkiego. Nawet do wywołania katastrofy nuklearnej, która może przebić to, co stało się w Czarnobylu. Reuters donosi z samego rana, że Rosjanie przejęli elektrownię.

Jak natomiast sytuacja radiacyjna w Polsce? Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja:

Nie ma uszkodzeń systemów ważnych dla bezpieczeństwa jądrowego Zaporoskiej EJ w zw. z ostrzałem artyleryjskim. Na terenie elektrowni nie odnotowano wzrostu poziomu promieniowania. Sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.