Najwięcej zachorowań od początku epidemii – a obostrzenia dawno zniesione!

najwięcej zachorowań od początku

Najwięcej zachorowań od początku epidemii – a obostrzenia już dawno zniesione! Podczas gdy kraje najbardziej dotknięte epidemią koronawirusa notują coraz lepsze statystyki, liczby, jakie w kontekście wirusa pojawiają się w Polsce, są bardzo niepokojące. O wszystkim zaczęły mówić już nawet zagraniczne media. Tylko 8 czerwca w kraju nad Wisłą ogłoszono 599 nowych zakażeń, co jest zdecydowanym rekordem od samego początku wybuchu zarazy w naszym państwie. Jak łatwo się domyślić, większość zarażonych to osoby ze Śląska – powiązane z kopalniami.

Najwięcej zachorowań od początku epidemii – a obostrzenia dawno zniesione!

Blisko 600 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 – dokładnie 599 – ogłoszono tylko 8 czerwca, a więc wczoraj. To jak dotąd największy dobowy przyrost w naszym kraju od samego początku epidemii. Choć zdecydowana większość nowych chorych to osoby ze Śląska – liczba ta i tak budzi niepokój. Chorzy z województwa śląskiego to przede wszystkim górnicy i ich rodziny. Cieszy jedynie fakt, że lwia część zakażonych, chorobę przechodzi bezobjawowo.

Nie zmienia to jednak faktu, że o Polsce w całej Europie zaczyna robić się głośno. W tej chwili w niemal żadnym innym kraju nie notuje się takich wzrostów zachorowań, co u nas. To istotne zwłaszcza w aspekcie zapowiadanego otwarcia granic, na jakie przygotowują się kraje Unii Europejskiej. Czy Polska, zważywszy na obecną sytuację, będzie mogła swobodnie otworzyć się na przybyszów z innych państw? Oraz czy Polacy będą mogli swobodnie podróżować po świecie?

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCA TRĄBA POWIETRZNA NAD ŚLĄSKIEM! W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE, NA KTÓRYM WIDAĆ, JAK POTĘŻNY ŻYWIOŁ ZRYWA DACHY Z DOMÓW! KLIKNIJ I SPRAWDŹ WIDEO!

Poza 599 nowymi przypadkami, Ministerstwo Zdrowia podało też informacje o 9 kolejnych zgonach spowodowanych COVID-19

Z 599 wspomnianych przypadków zachorowań, aż 326 dotyczyło Śląska. Bardziej szczegółowe dane na ten temat podał portal RMF24.pl – poniżej cytujemy dokładną rozpiskę z porannego oraz popołudniowego raportu Ministerstwa Zdrowia:

Przypadki zachorowań ogłoszone rano z podziałem na województwa: – śląskie (151), świętokrzyskie (40), opolskie (8), wielkopolskie (7), dolnośląskie (6), podkarpackie (3), lubelskie (1), małopolskie (1), podlaskie (1) i warmińsko-mazurskie (1).

Przypadki zachorowań ogłoszone popołudniu z podziałem na województwa: śląskie (175), łódzkie (77), mazowieckie (74), małopolskie (29), dolnośląskie (10), wielkopolskie (6), podlaskie (5), podkarpackie (2), kujawsko-pomorskie (1), opolskie (1)

MZ przekazało też informację o śmierci kolejnych 9 osób zakażonych koronawirusem. Wszystkie z nich miały być obciążane innymi schorzeniami.

źródło: Ministerstwo Zdrowia, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.