Przerażająca trąba powietrzna zrywała dachy z budynków na Śląsku [WIDEO]

przerażająca trąba powietrzna

Przerażająca trąba powietrzna zrywała dachy z budynków na Śląsku! W sieci pojawiło się dramatyczne nagranie, prezentujące te niecodzienne jak na polski klimat wydarzenia. Najważniejsze jest to, że w wyniku anomalii pogodowych, nikt nie stracił życia. Straty materialne są jednakże liczone w tysiącach złotych. Przy usuwaniu skutków trąby powietrznej przez długi czas pomagali strażacy. Wiele tysięcy ludzi w kraju zostało pozbawionych prądu. Poniżej prezentujemy szokujące nagranie, pokazujące moment, w którym trąba uderzyła w domostwa, zrywając z nich dachy.

Przerażająca trąba powietrzna zrywała dachy z budynków na Śląsku

Trąba powietrzna w Kaniowie – poza maturami, które właśnie dziś się zaczęły – jest aktualnie tematem numer jeden w krajowych mediach. Gwałtowne zjawisko pogodowe wyrządziło wiele zniszczeń w województwie śląskim. Najgorszy jest jednak fakt, że kilka domów zupełnie straciło dach. Wiatr zrywał zadaszenia z domostw z ogromną łatwością, co świadczy o sile żywiołu. Szczęśliwie jednak obeszło się bez ofiar śmiertelnych.

Wiatr poza domami uszkodził także wiele garaży, połamał drzewa i pozrywał linie energetyczne. Co ciekawe, nawałnica, która przeszła między innymi nad Kaniowem w województwie śląskim, według świadków trwała zaledwie chwilę. Jej siła wystarczyła jednak do tego, aby wyrządzić wiele zniszczeń.

ZOBACZ TAKŻE: CORAZ WIĘCEJ MARTWYCH PTAKÓW W POLSCE. NIEŻYJĄCE ZWIERZĘTA ZNAJDOWANE SĄ NA POLACH. CO ZA TYM STOI?

Trąba powietrzna nad Polską – nagranie ze Śląska robi ogromne wrażenie. Zobacz jak żywioł zrywa dachy z domów!

Jak wcześniej wspomniano, w sieci pojawiły się nagranie z nawałnicy, która przeszła nad Śląskiem. Na wideo udało się także zarejestrować moment, w którym trąba powietrzna uderzyła w domostwa i zerwała z nich dachy.

Rzeczony film na portalu Twitter umieścił poseł na Sejm, Mirosław Suchoń. Wszystko można obejrzeć poniżej:

źródło: RMF24.pl, Twitter