Najnowsze doniesienia o nowym wariancie Omikron BA.2 – złe informacje

informacje o nowym wariancie

Najnowsze doniesienia o nowym wariancie Omikron BA.2! Naukowcy nie mają już wątpliwości, że jest on „znacznie bardziej zaraźliwy”. Pisze o tym między innymi portal o2.pl. Na ten moment bardzo dużo zakażeń nową odmianą Omikronu jest w Danii. To właśnie tam stwierdzono, że Omikron BA.2 jest o wiele bardziej zaraźliwy nawet w przypadku osób w pełni zaszczepionych. A co wiadomo o przebiegu choroby? Czy jest on poważniejszy i może wpłynąć na więcej hospitalizacji?

Najnowsze doniesienia o nowym wariancie Omikron BA.2 – „znacznie bardziej zaraźliwy”

Cały świat z niepokojem spogląda na informacje na temat nowej odmiany mutacji Omikron. Już na początku pojawiały się niepokojące doniesienia, że może być ona bardziej zaraźliwa niżeli jego pierwsza forma. Teraz wszystko się potwierdza. Naukowcy prowadzący badania nad Omikronem BA.2 nie mają wątpliwości, że jest on bardziej zakaźny niż jego poprzednik, czyli Omikron BA.1. Najgorsze jest jednak to, że atakuje on nawet w pełni zaszczepione osoby. Wirus zdaje się omijać barierę, jaka tworzy szczepienie.

Portal o2.pl przytacza fragment zbiorczej publikacji SSI, Uniwersytetu Kopenhaskiego, duńskiego państwowego urzędu statystycznego oraz Duńskiego Uniwersytetu Technicznego:

Doszliśmy do konkluzji, że Omikron BA.2 jest z natury bardziej zakaźny niż BA.1. Posiada on także właściwości, które zmniejszają odporność na zachorowanie nawet u zaszczepionych.

ZOBACZ TAKŻE: ZNAMY NOWEGO SELEKCJONERA REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ! WIELKIE ZASKOCZENIE – TO NIE BYŁ FAWORYT MEDIÓW

Co z przebiegiem choroby? Wiadomo jak wygląda ryzyko hospitalizacji w przypadku zakażenia wariantem Omikron BA.2

Wiele osób zastanawia się także, jak może wyglądać przebieg choroby wywołanej nowym wariantem Omikron BA.2. Tutaj na szczęście okazuje się, że przeważnie przebiega ona dość łagodnie. Naukowcy uważają, że ryzyko hospitalizacji pozostaje takie samo jak w przypadku Omikronu BA.1. W dodatku jest niższe niż przy okazji poprzednich mutacji (choćby Delty).

Omikron BA.2 obecnie wiedzie prym w Danii. Omawiana wersja mutacji ma odpowiadać za aż 82 procent wszystkich zakażeń w danym momencie.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.