Islamscy terroryści zabili 11 chrześcijan w Nigerii

Islamscy terroryści

Islamscy terroryści zabili 11 chrześcijan w Nigerii. Do mordu przyznało się Państwo Islamskie, które w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia opublikowało film z egzekucji. Jedną osobę rozstrzelano, a pozostałym odcięto głowy. 

Kampania pomszczenia Abu Bakra al-Baghdadiego

Islamscy terroryści z Państwa Islamskiego opublikowali 56-sekundowe wideo, na którym widać egzekucję 11 chrześcijan. Film rozpowszechniło Amaq, czyli agencja informacyjna Daesh. Jedną osobę zastrzelono, a pozostałym ścięto głowy. Nie podano natomiast żadnych informacji na temat ofiar, ale ISIS uważa, że schwytano ich w ostatnich tygodniach w północno-wschodnim stanie Borno w Nigerii. Nie wiadomo również gdzie dokładnie doszło do zabójstwa.

Wideo opublikowano w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Analitycy, na których powołuje się BBC, uważają, że nie jest to przypadkowy termin. Państwo Islamskie w oświadczeniu poinformowało bowiem, że mord jest częścią kampanii pomszczenia Abu Bakra al-Baghdadiego, czyli przywódcy Państwa Islamskiego, które amerykańskie służby zabiły w październiku. Na filmie można usłyszeć słowa: „Zabiliśmy ich w zemście za zabójstwa naszych liderów, Abu Bakr al-Baghdadiego i Abul-Hasan Al-Muhajira w Iraku i Syrii”. Warto wspomnieć, że Baghdadi był uznawany za przywódcę ISIS. Podczas obławy popełnił samobójstwo w Syrii, kiedy został otoczony przez amerykańskich komandosów. Al-Muhajir, „rzecznik prasowy” ISIS, zginął dzień później w amerykańskich nalotach w Iraku.


ZOBACZ TAKŻE: BYŁY CZŁONEK ISIS DOSTANIE 25 MLN DOLARÓW NAGRODY

Boko Haram

Co ciekawe, kilka godzin przed egzekucją Boko Haram dokonało ataku na chrześcijańską wioskę w pobliżu miasta Chibok na północy kraju. To kolejna terrorystyczna organizacją związanie z radykalnym islamem. Ich najsłynniejszy atak miał miejsce w Chibok w 2014, gdzie porwano 276 uczennic. Ponad setka z tych dziewczynek wciąż jest w ich rękach, a sam atak sprawił, że o Boko Haram zaczęto mówić na całym świecie. Podczas bożonarodzeniowego ataku terroryści pojawili się w wiosce Kwaaagilim około 6 wieczór. W ich ataku zginęło 7 osób, a 3 zostały ranne.

Islamska przemoc w Nigerii, wymierzona głównie w zamieszkujących ten kraj chrześcijan to odwieczny problemem. Wielu komentatorów uważa, że islamiści dokonują planowego ludobójstwa tamtejszych chrześcijan. Na horyzoncie nie widać, aby miało się to skończyć, ponieważ liczba ataków w ostatnim czasie wzrasta.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.