Koniec z maseczkami, izolacją i kwarantanną – jest rekomendacja Niedzielskiego. Od kiedy?

fatalne doniesienia

Koniec z maseczkami, izolacją i kwarantanną – jest rekomendacja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego! Potwierdzają się zatem niedawne medialne doniesienia. Jak na Twitterze podaje Łukasz Bok, twórca KiKŚ (Konflikty i katastrofy światowe) – Niedzielski wszystko potwierdził na antenie Radia Plus. Wiadomo zatem już na pewno, od kiedy zmiany mają wejść w życie. To kwestia dni.

Koniec z maseczkami, izolacją i kwarantanną – jest rekomendacja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego! Od kiedy zmiany wejdą w życie?

Choć w ostatnich tygodniach tematem numer jeden nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest wojna na Ukrainie – sprawy związane z epidemią koronawirusa odeszły na nieco dalszy plan. Jest to jednak możliwe także dzięki temu, że zakażeń jest zdecydowanie mniej. Odczuwalne jest to również w szpitalach i właśnie głównie dlatego Adam Niedzielski zdecydował się na odważną rekomendację dotyczącą zniesienia obowiązku noszenia maseczek, nakładania kwarantanny oraz izolacji zakażonych i domowników. Jak czytamy w RMF24.pl, minister zdrowia powiedział:

Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania.

Powyższa, jak i poniższa wypowiedź Adama Niedzielskiego, pochodzi z audycji w Radiu Plus. Właśnie tam szef resortu zdrowia wyjaśniał, dlaczego zdecydował się na takie kroki:

Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą.

ZOBACZ TAKŻE: NAGRANIA Z BIAŁORUSI OBIEGŁY SIEĆ. „JADĄ W KIERUNKU GRANICY”. ZNACZNY WZROST RUCHU WOJSK NA BIAŁORUSI [WIDEO]

Koniec stanu epidemii – przejście do stanu zagrożenia epidemicznego

Zniesienie w zasadzie ostatnich panujących obostrzeń, jest praktycznie jednoznaczne z końcem stanu epidemii. Minister zdrowia wyjaśnia, że tym sposobem zejdziemy do tak zwanego „stanu zagrożenia epidemicznego”:

Brak wzrostu obciążenia szpitalnego otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego.

źródło: RMF24.pl, Twitter, Radio Plus

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.