Nadchodzi zimowy armageddon! Te rejony polski zasypie śniegiem, alerty IMGW

to nas czeka już jutro

Nadchodzi zimowy armageddon! Wiadomo, które rejony polski w najbliższym czasie zasypie śniegiem. Specjalne alerty dla wybranych regionów wystosował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najbardziej narażone na gwałtowne śnieżyce są części województwa opolskiego, a także zachód województwa śląskiego. Niewykluczone jednak, że śnieg spadnie też w pobliskich województwach. Tylko w piątek wieczorem może uformować się 10-centrymetrowa pokrywa śniegu.

Nadchodzi zimowy armageddon! Te rejony polski zasypie śniegiem, pojawiły się alerty IMGW

Tegoroczna zima zapowiada się naprawdę srogo! Jak się okazuje, już lada moment mają pojawić się pierwsze, dość intensywne opady śniegu. Sprawa jest na tyle rozwojowa, że specjalne alerty wystosował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W portalu RMF24.pl czytamy, że ostrzeżenia dotyczą południowej i wschodniej części województwa opolskiego, oraz zachodniej części województwa śląskiego. Ostrzeżenie 1. stopnia dotyczy 27 powiatów:

żywieckiego, bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, wodzisławskiego, rybnickiego, raciborskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, prudnickiego, krapkowickiego, opolskiego, strzeleckiego, oleskiego, kłobuckiego, częstochowskiego, tarnogórskiego, lublinieckiego, mikołowskiego, gliwickiego oraz powiatów miejskich Opole, Częstochowę, Rybnik, Żory, Bielsko Białą, Zabrze, Gliwice.

W sprawę zaangażowało się też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Mieszkający na wymienionych terenach, mają otrzymać wiadomości tekstowe z ostrzeżeniem.

ZOBACZ TAKŻE: ARTUR „WALUŚ” WALCZAK NIE ŻYJE. DO MEDIÓW PODANO PRZYCZYNĘ ŚMIERCI MĘŻCZYZNY. RZECZNIKA PROKURATURY PRZERYWA MILCZENIE…

Spodziewana jest ekstremalnie trudna sytuacja na drogach. Śnieżyce zapowiadano już od jakiegoś czasu

Jak doskonale wiadomo, gwałtowne opady śniegu często oznaczają drogowy paraliż. Mimo, iż śnieżyce zapowiadano już od tygodni, należy spodziewać się ogromnych utrudnień na drogach. Może to wynikać z kilku faktów. Po pierwsze – jak zwykło się to mówić każdego roku – „zima znów może zaskoczyć drogowców”. Służby staną przed wielkim sprawdzianem gotowości na nadchodzący wielkimi krokami zimowy sezon.

Druga sprawa to kierowcy, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wymianę opon z letnich na zimowe. To także może bowiem okazać się kluczowe w kontekście bezpieczeństwa na drodze. Niestety jednak, niektórzy zwlekają z tym do ostatniej chwili, a później zwyczajnie jest już zbyt późno.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.