Na lodowisku wylądowało 45 tys. pluszowych misiów

Na lodowisku wylądowało 45 tys. pluszowych misiów

Na lodowisku wylądowało 45 tys. pluszowych misiów! Jest to absolutny rekord. Wszystkie pluszaki mają trafić do potrzebujących dzieci. Wydarzenia miały miejsce na lodowisku drużyny Hershey Bears podczas zorganizowanego przez klub meczu o nazwie „Teddy bear toss”.

Hokejowa tradycja

Hokejową tradycją jest rzucanie przez kibiców misiów na taflę lodu, kiedy gospodarze strzelą swojego pierwszego gola. Fani NHL nie musieli czekać długo, ponieważ strzelono go zaledwie 8 minut po rozpoczęciu meczu. Przez kolejne chwile tysiące misiów lądowało na lodowisku, a sportowcy je zbierali. W sumie uzbierano aż 45650 pluszaków, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. Jest to absolutny rekord, ponieważ w ubiegłym roku zebrano 10 tys. zabawek mniej. Ponadto, jeden z fanów drużyny zadeklarował, że przeznaczy 1 dolara na organizacje charytatywne za każdego pluszaka, którego oddali kibice. W związku z całą sytuacją mecz został opóźniony aż o 40 minut. Poniższy film pokazuje efektowną akcje kibiców:

Nie tylko NHL

Warto wspomnieć również o akcji zorganizowanej przez polskich siatkarzy ONICPO, którzy podczas meczu z PGE Skrą Bełchatów zbierali pluszaki dla dzieci z domów dziecka oraz dla domów samotnej matki. Siatkarze odwiedzili również dziecięcy szpital, gdzie w zeszłym roku wcielili się w rolę pomocników Świętego Mikołaja. ONICO Warszawa promuje swoje akcje w portalach społecznościowych. Na Facebooku klub zamieszcza również dokładne instrukcje dla kibiców, którzy na mecz przynoszą prezenty dla dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: ZWIĄZEK SPRZYJA TYCIU – NIETYPOWA RELACJA MIŁOŚCI Z JEDZENIEM

Źródło zdjęcia: nhl.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.