Brutalna interwencja policji. Czy były ku temu podstawy? [WIDEO]

Brutalna interwencja policji w Stanach Zjednoczonych. Wszystko działo się w stanie Michigan, a feralne nagranie pochodzi z… kamery, którą policjantka miała zamontowaną na swoim uniformie. Nastoletnia dziewczyna, która zbiegła z zakładu wychowawczego, stawiała opór przy wejściu do radiowozu. Była wielokrotnie uderzana przez funkcjonariuszy.

Brutalna interwencja policji

Cała sytuacja miała miejsce w stanie Michigan, w miasteczku Lansig. Ze znajdującego się tam ośrodka dla młodzieży zbiegła dwójka nastolatków – 15-letni chłopiec oraz 16-letnia dziewczyna. O tym fakcie od razu zdecydowano się poinformować policję.

Funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali młodocianych uciekinierów, jednak schwytanie 16-latki sprawiło im wiele problemów. Dziewczyna była agresywna i nie chciała współpracować. Pierwsze problemy pojawiły się przy zakuwaniu ją w kajdanki. To jednak był dopiero początek. Najtrudniejsze okazało się umieszczenie jej w radiowozie. Pojmana za wszelką cenę chciała utrudnić interwencje stróżów prawa.

Zatrzymana była bita

Młodociana, jak już wcześniej wspomniano, nie chciała podjąć współpracy z organami ścigania. Problemy sprawiała nawet podczas drogi do radiowozu – policjanci w zasadzie musieli ją tam zanieść. W tym samym czasie nastolatka klęła i wykrzykiwała w kierunku gapiów oraz policjantów.

W końcu nadszedł moment umiejscowienia jej w wozie policyjnym. 16-latka zaparła się nogą i nie pozwalała na zamknięcie drzwi. Robiła to na tyle skutecznie, że dwójka funkcjonariuszy nie mogła sobie z nią poradzić. Wyjście z sytuacji znalazła jednak policjantka – zaczęła bić dziewczynę w okolicę kolana, aby ta rozluźniła nogę. W efekcie miało dojść do zamknięcia drzwi.

Schwytana przez służby nie dawała jednak za wygraną. Policjantka wyprowadzała kolejne ciosy, jednak nie przynosiły one skutku. Dziewczyna potwornie krzyczała. Swoich sił próbował także drugi z policjantów, jednak bezskutecznie. W końcu w ruch poszły drzwi radiowozu. Koniec końców, policjanci zdołali zamknąć drzwi i odwieźć nastolatkę.

Brutalna interwencja policji – zostali zawieszeni

Jak informują miejscowe media, dwójka policjantów została wysłana na przymusowy urlop. Szczęśliwie, dziewczyna nie odniosła żadnych obrażeń. Film wywołuje jednak spore kontrowersje. Nawet jeśli funkcjonariusze mieli podstawy do użycia siły, robili to w sposób bardzo nieudolny. Niewiele brakowało, aby dziewczynie zrobili krzywdę.

Brutalna interwencja policji – WIDEO

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.