Myśliwy zastrzelił mężczyznę podczas polowania. Są zarzuty

myśliwy zastrzelił

Myśliwy zastrzelił mężczyznę podczas polowania. Dramat rozegrał się 14 czerwca. Teraz prokuratura postawiła zarzuty polującemu. Jak zeznawał sprawca całej tragedii, człowieka pomylił z dzikiem. Mężczyzna odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Myśliwy zastrzelił mężczyznę podczas polowania

Polowania myśliwych często bywają niebezpieczne. Czasami dochodzi na nich do bardzo poważnych wypadków. Jeszcze nie tak dawno mówiło się choćby o przypadku z Dolnego Śląska, gdzie mężczyzna przypadkowo postrzelił własną żonę. Kobiety niestety nie udało się uratować. Strzelec pomylił ją ze zwierzyną. Nie inaczej było i w sytuacji, którą własnie opisujemy. Tym razem ofiarą myśliwego stał się mężczyzna. Tragiczne wydarzenia miejsce miały w gminie Gidle. Sprawca dramatu tłumaczył, że pomylił człowieka z dzikiem i dlatego oddał strzał.

Nieumyślne spowodowanie śmierci

Prokuratura postanowiła postawić myśliwemu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak podaje dzienniklodzki.pl, sprawcy feralnego strzału może grozić za to od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dramat przeżywa zarówno rodzina ofiary, jak i myśliwego.

Portal dzienniklodzki.pl podaje także wyjaśnienia Jacka Bocianowskiego, który pełni funkcję prokuratora rejonowego w Radomsku:

Podejrzany został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Teraz czekamy na opinię balistyczną. Wykonane zostaną również czynności końcowe w sprawie, by można było skierować akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Radomsku.

Polowania to dla wielu nie tylko rozrywka, ale także sposób na życie. Jednakże zawsze podczas trwania polowań należy zachować maksymalną koncentrację, aby uniknąć tak strasznych wydarzeń, jak te o których piszemy.

źródło zdjęcia: gazetakrakowska.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.