Morawiecki nie owija w bawełnę. Ostrzega przed tym, co może wydarzyć się jesienią!

morawiecki nie owija

Morawiecki nie owija w bawełnę. Premier ostrzega już teraz przed tym, co może wydarzyć się jesienią. Niestety, mowa o czymś, co dla wielu już dawno odeszło w niepamięć. Zdaniem Mateusza Morawieckiego, niebezpieczeństwo może powrócić i znów dać się we znaki wszystkim Polakom – i to prędzej, niż można się spodziewać. O co dokładnie chodzi? Szczegóły poniżej!

Morawiecki nie owija w bawełnę. Ostrzega przed tym, co może wydarzyć się już jesienią!

Premier Mateusz Morawiecki ostrzega Polaków! Choć w ostatnich tygodniach wszyscy niemal wszyscy mieszkańcy naszego kraju żyją głównie wszechobecną drożyzną oraz wojną na Ukrainie, może okazać się, że jeszcze nie wykorzystaliśmy limitu złych wieści na najbliższy czas. Mianowicie, premier Morawiecki przestrzegł rodaków przed tym, co może wydarzyć się już jesienią. Czujność wielu osób została nieco uśpiona, a wszystko co związane z koronawirusem i szalejącą przez długi czas pandemią odeszło w niepamięć. Może się to okazać jednak złudne i nieodpowiedzialne podejście, na co właśnie uwagę zwrócił Mateusz Morawiecki.

Temat COVID-19 poruszono podczas podcastu „Przygody Przedsiębiorców”, w którym premier Mateusz Morawiecki brał udział. To właśnie tam padło pytanie o podejmowanie kolejnych kroków przez rząd w związku z koronawirusem oraz sytuacją z nim związaną na całym świecie. Czy rządzący podejmą konkretne ruchy już w najbliższym czasie? Morawiecki w podcaście powiedział wprost:

Mam nadzieję, że nie, ale przestrzegam dzisiaj wszystkich przed tym, co może się stać jesienią. COVID może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne.

ZOBACZ TAKŻE: Awaria kolejki linowej 300 metrów nad ziemią. W sieci przerażające nagrania [WIDEO]

Powraca temat szczepień? Morawiecki: „zaszczepmy się tą trzecią, albo czasami czwartą dawką”

Przy okazji tematu ewentualnego powrotu COVID-19 na jesień, premier Morawiecki wspomniał o szczepieniach. W podcaście wypowiedział się w sposób następujący:

COVID może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne. To jedna rzecz, ale druga to zaszczepmy się tą trzecią, albo czasami czwartą dawką. […] Ja sam za kilka tygodni chcę przyjąć czwartą dawkę, ponownie się zaszczepić.

Mateusz Morawiecki zachęcał też do działania osoby, które jeszcze nie są przekonane, czy przyjąć kolejne dawki szczepionki. Portal o2.pl przytoczył wypowiedź premiera, której fragmenty cytujemy poniżej:

[…] ja tę szczepionkę chciałbym przyjąć przed sezonem jesiennym, ponieważ uważam, że ona chroniła. Wszystkich do tego zachęcam. Im więcej osób zostanie zaszczepionych, tym większa szansa, że również unikniemy jakichkolwiek perturbacji gospodarczych.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.