Młodzi Polacy zatrzymani na Białorusi. Dramatyczny apel matki jednego z nich

młodzi polacy zatrzymani na białorusi

Młodzi Polacy zatrzymani na Białorusi! Początkowo mówiło się o dwóch studentach, jednak portal RMF podaje, że teraz pojawił się temat także trzeciej, kolejnej już osoby. Ponadto, dziennikarze RMF ustalili, że interwencję w tej sprawie w tamtejszym Ministerstwie Spraw Zagranicznych podjął polski ambasador na Białorusi. Prawdopodobnie wiadomo, gdzie mogą znajdować się dwie z trzech zatrzymanych osób. Ustala się jeszcze, gdzie może przebywać ostatnia z nich. Wszystko jest pokłosiem niedawnych wyborów i spowodowanych nimi strajkami w tymże państwie. W sieci pojawił się dramatyczny apel matki jednego z zatrzymanych na Białorusi.

Młodzi Polacy zatrzymani na Białorusi. To pokłosie protestów po niedawnych wyborach. Interweniuje polski ambasador

Nie milkną echa protestów na Białorusi. Tym razem okazuje się, że wśród łapanek pośród strajkujących, zatrzymani zostali Polacy. Początkowo mówiło się o dwóch młodych studentach, jednak teraz podejrzewa się, że zatrzymanych jest już trzech mężczyzn. O wszystkim na łamach swojego portalu pisze RMF24.pl.

W związku z tym, interwencję w białoruskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych podjął polski ambasador. Domaga się on, aby uwolniono zatrzymanych Polaków. RMF podaje, że ustalono już, gdzie znajdują się dwaj studenci. Teraz ustala się, gdzie przebywa trzeci z Polaków. Polski rząd zapewnia, że nie zostawi swoich rodaków na białoruskiej ziemi bez pomocy.

ZOBACZ TAKŻE: ZŁOTA PIŁKA JEDNAK DLA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO? ISTNIEJE TAKA MOŻLIWOŚĆ! DO AKCJI CHCE WKROCZYĆ FIFA I MIMO WSZYSTKO NAGRODZIĆ AKTUALNIE NAJLEPSZEGO PIŁKARZA NA GLOBIE

Dramatyczny apel matki jednego z zatrzymanych studentów. Nie ma z nim żadnego kontaktu

W sieci pojawił się dramatyczny apel matki jednego z zatrzymanych studentów. Jak się okazuje, chodzi o Kacpra, który na Białoruś wybrał się ze znajomym Witkiem. Kacper skończył Studia Europy Wschodniej, Białorusinów w Mińsku chciał „wspierać duchem”.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.