Złota Piłka jednak dla Lewandowskiego? FIFA może wziąć sprawy w swoje ręce

złota piłka

Złota piłka jednak dla Roberta Lewandowskiego? Na horyzoncie po raz kolejny pojawiła się iskierka nadziei, że to właśnie polski napastnik zostanie najlepszych piłkarzem na świecie. Wszystko po wypowiedzi Karla-Heinza Rummenigge, która wywołała niemałe zamieszanie. Prezes rady nadzorczej Bayernu, w którym występuje „Lewy”, na temat Złotej Piłki miał rozmawiać z władzami FIFA. Istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie ta organizacja postanowi w swoim imieniu nagrodzić najlepszego zawodnika minionego sezonu. Faworytem do zgarnięcia tego trofeum jest rzecz jasna między innymi Polak, jednak w tym roku jego szanse na wygranie plebiscytu są zdecydowanie największe.

Złota Piłka jednak dla Lewandowskiego? FIFA może wziąć sprawy w swoje ręce, pojawiła się iskierka nadziei

Polskie środowisko piłkarskie nadal nie może pogodzić się z decyzją o odwołaniu tegorocznego plebiscytu na wyłonienie najlepszego zawodnika na świecie. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa, która skutecznie wstrzymała świat sportu. I choć większość lig na świecie dokończyła rozgrywki, organizator gali wręczania Złotej Piłki, magazyn France Football postanowił, że tym razem nagrody nie zdobędzie żaden piłkarz. A właśnie w tym sezonie, największe szanse na to jakże prestiżowe trofeum miał nie kto inny, jak Robert Lewandowski.

Ciekawe informacje przekazała jednak jedna z najważniejszych postaci w zarządzie Bayernu, a więc zespołu, w którym na co dzień występuje Polak. Mianowicie, Karl-Heinz Rummenigge rozmawiał z władzami FIFA i okazuje się, że organizacja ta rozważa przyznanie Złotej Piłki we własnym zakresie, bez współpracy ze wspomnianym France Football.

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA POTWIERDZA, ŻE MA SZCZEPIONKĘ NA KORONAWIRUSA. WŁADIMIR PUTIN ZAPEWNIA, ŻE PRZESZŁA WSZYSTKIE KONIECZNE TESTY. ZASZCZEPIŁ NAWET SWOJĄ CÓRKĘ. JAKI JEST CZUJE SIĘ PO SZCZEPIENIU?

W FIFA poważnie zastanawiają się nad przyznaniem Złotej Piłki

O rewelacjach przekazanych przez prezesa rady nadzorczej Bayernu pisze niemiecki sport1.de oraz portal RMF24.pl. Karl-Heinz Rummenigge miał powiedzieć:

Rozmawiałem o tym telefonicznie z Giannim Infantino. W FIFA poważnie zastanawiają się nad przyznaniem Złotej Piłki.

Gianni Infantino to prezes federacji FIFA, jedna z jej głównych i najbardziej decyzyjnych postaci. Jeżeli wierzyć w słowa przedstawiciela Bayernu, temat przyznania Złotej Piłki przez FIFA może być rzeczywiście bardzo prawdopodobny.

Zarówno w Polsce, jak i w Bayernie, wszyscy liczą na taki obrót spraw. Wydaje się bowiem, że to Polak ma największe szanse na zdobycie prestiżowego trofeum. Swoje aspiracje do tytułu najlepszego piłkarza na globie, Lewandowski niemal w każdym meczu potwierdza na murawie. Tylko w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów, która wyjątkowo, ze względu na pandemię jest rozgrywana w nieco innym formacie, kapitan polskiej reprezentacji strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty.

źródło: sport1.de, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.