Miodowy challenge podbija sieć – jego skutki mogą być tragiczne dla zdrowia! [WIDEO]

Miodowy challenge

Frozen honey challenge, znany w Polsce jako miodowy challenge zyskuje coraz większą popularność. Internauci ochoczo mrożą miód i inne słodkości, aby następnie nagrać jak je jedzą. Dziwnym trafem filmy te otrzymują mnóstwo polubień, a coraz więcej osób próbuje wyzwania. Głos w sprawie zabrali lekarze i eksperci, którzy zdecydowanie odradzają brania w tym udziału.

Miodowy challenge podbija sieć

Frozen honey challenge polega przełożeniu miodu do plastikowej, miękkiej butelki i zamrożeniu go. Część osób dla zwiększenia efektu wsypuje do miodu różnego rodzaju słodkości i pastylki. Zamrożony miód ma konsystencje gęstego żelu, który po ściśnięciu butelki gładko się z niej wyślizguje. Osoby biorące udział w wyzwaniu jedzą zamrożony miód w ogromnych ilościach i zachwycają się nie tylko słodkością, ale również konsystencją.

ZOBACZ TAKŻE: ANTYCYKLON LUCYFER NADCIĄGA! TŁUMACZYMY, JAK SIĘ PRZED NIM CHRONIĆ!

Część internautów zamiast miodu używa syropu fruktozowego, który barwią i zdobią słodyczami. Po zamrożeniu syrop staje się gęstszy i elastyczniejszy. Kompilację filmów miodowego challenge’u możecie zobaczyć poniżej:

Wiele osób decyduje się również na nagrania efektów dźwiękowych związanych z gryzieniem „żelkowatego” miodu, tzw. ASMR. Możecie zobaczyć to na poniższym wideo:

Dlaczego miodowy challenge jest tak niebezpieczny? Otóż spożycie tak ogromnej ilości cukru może prowadzić do problemów trawiennych. Doktor Niket Sonpal z uniwersytetu Touro w Nowym Jorku w rozmowie z radiem WKRN powiedział:

Właściwie to widziałem te filmiki wielokrotnie. I w momencie, kiedy je zobaczyłem pomyślałem od razu: „To dużo cukru. To dużo miodu. A to znaczy, że to dużo rozwolnienia”.

Ilości miodu i innych słodyczy, które zjedzono na powyższych nagraniach mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie i układ trawienny. Istnieje duża szansa na pojawienie się rozstroju żołądka, nudności, wymiotów czy biegunki, a co za tym idzie ogólnego osłabienia i odwodnienia.

 

źródło: youtube.com, antyradio.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.