Migranci rzucali w polskich mundurowych petardami hukowymi – ucierpiał żołnierz

Migranci rzucali w polskich mundurowych

Kolejne niepokojące doniesienia z granicy polsko-białoruskiej. Podczas nocnego ataku przybyszy z Bliskiego Wschodu ucierpiał polski żołnierz. Migranci rzucali w mundurowych strzeżących granicy kamieniami, patykami, a także petardami hukowymi.

Trzeci tydzień zamieszek na granicy

Trzy tygodnie temu na granicę polsko-białoruską dotarły grupy migrantów z Bliskiego Wschodu, chcący ostatecznie dotrzeć do Niemiec. Niektórych z nich celem jest nawet Wielka Brytania. Polscy mundurowi skutecznie bronią granic Polski, a tym samym Unii Europejskiej, udaremniając kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy.

Nie sposób nie wspomnieć o licznych atakach na polskich mundurowych i próbach forsowania granic, a wszystko dzięki pomocy i nakłanianiu białoruskich służb. Migranci wielokrotnie rzucali z polskie służby kamieniami i patykami, raniąc kilkanaście osób.

ZOBACZ TAKŻE: AGRESYWNI MIGRANCI PONOWNIE ZAATAKOWALI GRANICĘ. MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ OPUBLIKOWAŁO NOWE NAGRANIA! [WIDEO]

Migranci rzucali w polskich mundurowych petardami hukowymi

To jednak nie koniec niepokojących informacji. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej poinformowała, że w nocy z wtorku na środę doszło do trzech ataków migrantów z Białorusi na polskie służby. Jeden z żołnierzy ucierpiał.

W Mielniku były dwie próby nielegalnego przekroczenia granicy. Około godz. 20.30 grupa ok. 40 migrantów próbowało się przedostać na terytorium Polski. Ok. 30 cudzoziemców przedostało się na teren naszego kraju. Atakujący rzucali kamieniami, kawałkami drzewa w funkcjonariuszy i żołnierzy. Jeden z żołnierzy doznał obrażeń głowy. Została mu udzielona pomoc medyczna – powiedziała PAP Agnieszka Michalska.

Osoby, które nielegalnie przedostały się na teren naszego kraju zostały zatrzymane, pouczone o obowiązku opuszczenia terenu Polski i doprowadzone do granicy.

Przed północą miały miejsce kolejne ataki na polskich mundurowych. Tym razem migranci rzucali w funkcjonariuszy strzeżących granic nie tylko kamieniami, ale również petardami hukowymi.

Poza kamieniami, kawałkami drewna rzucali oni petardami hukowymi. Grupie tej udało się przejść na terytorium Polski, jednak wszystkie osoby zostały zatrzymane, pouczone o konieczności opuszczenia terytorium naszego kraju, a następnie doprowadzone do linii granicznej – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej.

 

 

źródło: radiozet.pl, PAP

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.