Miewasz ten objaw? Lepiej szybko wybieraj się do lekarza

miewasz ten objaw

Miewasz ten objaw? Lepiej jak najprędzej wybieraj się do lekarza! Wiele osób nie bierze na poważnie wszelkich dolegliwości związanych z gardłem. Okazuje się jednak, że może być to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. A to dlatego, że pewien niepozorny zdawałoby się objaw może oznaczać nawet raka przełyku. O wszystkim pisze portal twojezdrowie.rmf24.pl. Co warto wiedzieć? Na co zwrócić największą uwagę? Zobaczcie sami.

Miewasz ten objaw? Lepiej szybko wybieraj się do lekarza, tego nie wolno lekceważyć

Wielu z nas bardzo często lekceważy pewne objawy, które z pozoru wydają się niegroźne. Jak się jednak okazuje, nawet niewinne dolegliwości mogą wskazywać na coś bardzo poważnego, dlatego nie należy czekać i warto badać się u lekarzy. O bardzo niepokojącym przypadku pisze portal twojezdrowie.rmf24.pl. To właśnie tam dziennikarze podają pewien objaw, który z pozoru niewinny – może oznaczać nawet raka przełyku. Dr Deborah Lee z portalu Fox Online Pharmacy jest cytowany przez powyższy serwis i mówi wprost:

Dysfagia, czyli zaburzenia przełykania jest zwykle pierwszym objawem raka przełyku.

Warto wiedzieć, że rak przełyku rozwija się bardzo wolno, a jednocześnie jest niezwykle trudny do wykrycia. Trudności w przełykaniu mogą pojawiać się stosunkowo często – choćby wtedy, gdy nie przeżywamy prawidłowo jedzenia, lub zbyt szybko pijemy i jemy. Jeżeli jednak problem się powtarza, warto się temu poważniej przyjrzeć. Wszystko może być bowiem spowodowane przez guz znajdujący się w przełyku. To właśnie on odpowiada za utrudnione przełykanie pokarmu. Wspominany wcześniej Dr Debroah Lee przestrzega:

Przy dysfagii czujemy, że pokarm utknął nam w gardle. Powoduje to spory dyskomfort – kaszel, mdłości czy wymioty.

ZOBACZ TAKŻE: Zamontowali kamerę w wizjerze. Oglądając nagranie zamarli. Sceny jak z horroru w Polsce [WIDEO]

Najczęstsze objawy raka przełyku – te powinny nas niepokoić

W portalu twojezdrowie.rmf24.pl możemy poznać najczęstsze objawy raka przełyku. Wymienia się tam takie symptomy, jak choćby: zachrypnięty głos, zaburzenia apetytu, zgaga lub refluks, nieustępujący kaszel, niestrawność i częste odbijanie, zmęczenie i brak energii, ból gardła lub środkowej części klatki piersiowej – głównie w momencie, gdy przełykamy.

źródło: twojezdrowie.rmf24.pl