Międzynarodowy Dzień Przyjaźni? Kiedy jest i jak obchodzić?

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni to święto, które należy spędzać w gronie najbliższych wam osób. Oficjalnie ustanowione w roku 2011 przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Symbolizuje relacje pomiędzy poszczególnymi osobami jak i krajami, wykazując wzajemny szacunek i zrozumienie. Sprawdź jak można go spędzić. 

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni kiedy jest?

Pewnie zastanawiacie się kiedy wypada Dzień Przyjaźni. Okazuje się, że nie trzeba długo czekać, gdyż nastąpi niebawem. W ustanowieniu święta miał wkład dr Ramon Artemio Bracho z Paragwaju. W 1958 założył on swoją fundację, która dotyczyła właśnie przyjaźni. Po wielu latach starania się o to święto, ONZ w roku 2011 ustanowił je świętem międzynarodowym.

Kiedy wypada Dzień Przyjaźni? 30 lipca. To dzień szczególny, gdyż zwraca uwagę na to, jak ważne są relacje międzyludzkie. Łączy kultury i państwa, zarażając pozytywną energią oraz równością i tolerancją.  Pojęcie przyjaźni jest obecne na świecie od niepamiętnych czasów. Ludzie cenią sobie bliskie osoby, gdyż zawsze mogą zwrócić się do nich o pomoc. Mogą z nimi szczerze porozmawiać i spędzić dobrze czas. Niestety nie każdy ma takie szczęście, gdyż niektóre badania pokazują, jak wielu osobom brakuje drugiego człowieka. W pewnych badaniach przeprowadzonych w USA, wynika że 25% społeczeństwa nie ma osoby, której mogliby się zwierzyć lub na niej polegać.

Czy na ten wynik ma wpływ rozwój technologii? Więcej czasu spędzamy przed ekranem telefonu, a relacje coraz częściej związane są z kontaktem wirtualnym. Dlatego chcemy zaproponować kilka rozwiązań, jak można spędzić ten dzień w realu. Jest wiele świetnych rozwiązań!

Jak spędzić Międzynarodowy Dzień Przyjaźni?

Mamy na to kilka pomysłów. Pierwsza z nich to wspólny wieczór w najlepszym towarzystwie. Zorganizuj go! Weź telefon i zadzwoń do przyjaciół i zaproś ich do siebie. Niech każdy dodatkowo przygotuje coś do jedzenia, przyniesie gry, ulubione wino i można świętować.

Jeżeli pogoda dopisze, imprezę można przenieść na zewnątrz i zorganizować piknik. To również ciekawy sposób na spędzenie tego dnia.

Chyba, że jesteście mistrzami organizacji i wyjedziecie na wspólny wyjazd za miasto! Lub może do innego kraju, aby świętować to z ludźmi innych kultur! Pomysłów jest wiele. Celebrujcie ten dzień!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.