Michniewicz straci pracę przed mundialem? Sensacyjne doniesienia, pada nazwisko następcy

michniewicz straci pracę

Michniewicz straci pracę jeszcze przed mundialem? Sensacyjne doniesienia obiegły nie tylko polskie media sportowe. Mało tego – ich źródło pochodzi spoza granic naszego kraju. Takowe głosy pojawiły się po fatalnej porażce 1:6, kiedy to reprezentacja Polski poległa w wyjazdowym meczu z Belgią. O ewentualnej zmianie na stanowisku selekcjonera biało-czerwonych oraz o potencjalnym następcy Czesława Michniewicza, pisze największy włoski dziennik sportowy. Czy coś jest na rzeczy? Kogo Włosi wskazują jako następce obecnego selekcjonera Polaków?

Michniewicz straci pracę przed mundialem? Sensacyjne doniesienia, pada nazwisko następcy

Czy nad głową Czesława Michniewicza właśnie zebrały się ciemne chmury? Wskazują na to Włosi. Sensacyjne doniesienia opublikował największy włoski dziennik sportowy – „La Gazzetta dello Sport”. Wszystko zaczęło się od fatalnej porażki, w której Polska uległa w wyjazdowym meczu Belgii 1:6. Sam Michniewicz natomiast szybko przekonał się, jak niewdzięczne stanowisko zajmuje. Po wygranym barażu ze Szwecją był uwielbiany przez wszystkich, natomiast pierwsze potknięcie sprawiło, że wielu kibiców się od niego odwróciło.

Na domiar złego w sieci sporo pisze się o plotkach, jakie na łamach swojego dziennika opublikowała włoska „La Gazzetta dello Sport”. Mianowicie, mówi się tam o tym, że… Cezary Kulesza, czyli prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozważa zwolnienie obecnego selekcjonera jeszcze przed mundialem. Zdaniem włoskich dziennikarzy, między drużyną a Michniewiczem „coś nie gra”. Mało tego, Włosi podali nawet nazwisko potencjalnego następcy byłego szkoleniowca Legii Warszawa. To trener, z którym Kulesza spotykał się, gdy szukał zastępstwa za Paulo Sousę. O kim mowa?

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące doniesienia – to muszą robić ochroniarze Putina. Obrzydliwe

Włoskie media: Fabio Cannavaro zastąpi Michniewicza przed mundialem?

Choć doniesienia o ewentualnym zwolnieniu Michniewicza jeszcze przed mundialem wydają się absurdalne, włoscy dziennikarze temat traktują bardzo poważnie. W tamtejszych mediach pojawiło się sporo szczegółów dotyczących zapowiadanej przez nich roszady na stanowisku selekcjonera polskiej kadry. „La Gazzetta dello Sport” podaje, że następcą Michniewicza mógłby zostać Włoch Fabio Cannavaro. Portal sportowefakty.wp.pl przytacza część tekstu z włoskiej gazety. Czytamy tam:

Czy Polacy będą chcieli zmienić selekcjonera na pięć miesięcy przed mundialem? Cannavaro pewnie byłby na tak. Wiele będzie zależeć od meczu z Belgią, która zmiażdżyła Polskę kilka dni temu.

Włoski dziennik dodał jeszcze:

Fabio w styczniu powiedział „nie” prowadzeniu Biało-Czerwonych, ale teraz sytuacja jest inna. A to dlatego, że w międzyczasie nie dostał oferty, na którą czekał, nawet we Włoszech, a powrót w roli bohatera na mistrzostwa świata byłby dla niego czymś szczególnie ekscytującym.

Czy uważacie, że kolejna zmiana selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski byłaby dobra?

źródło: sportowefakty.wp.pl, La Gazzetta dello Sport; foto: Instagram: Łączy nas Piłka

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.