Miał w mieszkaniu 27 kg trotylu – chciał zdetonować budynek

Miał w mieszkaniu 27 kg trotylu

Miał w mieszkaniu 27 kg trotylu i chciał wysadzić cały budynek. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Płocku na 10. piętrze bloku przy ulicy Kossobudzkiego. Dzięki wspólnej pracy ABW oraz funkcjonariuszy CBŚP zatrzymano 47-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu znaleziono substancje do produkcji materiałów jak i już gotowe materiały wybuchowe.

Ściany mieszkania wyłożone materiałami wybuchowymi

Służby specjalne znalazły mnóstwo niebezpiecznych substancji w mieszkaniu na 10. piętrze przy ulicy Kossobudzkiego w Płocku. Mieszkający tam mężczyzna miał 27 kg trotylu oraz sprzęt do produkcji materiałów wybuchowych. Co więcej, odkryto, że na ścianach znajdowały się specjalne konstrukcje podłączone do zasilania. Miało to wspomóc detonacje bloku. Ponadto, 47-latek ma wykształcenie pomocne w tworzeniu tego typu urządzeń. Policjanci na miejscu znaleźli mnóstwo gotowych materiałów wybuchowych jak i substancji potrzebnych do ich zrobienia, które znajdowały się nawet w lodówce. Ustalono, że mężczyzna zajmował się tym od dłuższego czasu. Jak poinformował rzecznik KGP: „Mężczyzna już usłyszał zarzuty związane z nielegalnym gromadzeniem materiałów wybuchowych oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.”

ZOBACZ TAKŻE: POŻAR DWORCA ŚWIEBODZKIEGO WE WROCŁAWIU – JEDNA OSOBA NIE ŻYJE

Ewakuowano 160 osób

W pobliżu budynku znajduje się szkoła i przedszkole. Ewakuowano wszystkie osoby, które tam przebywały jak i mieszkańców bloku – w sumie 160 osób. Część z nich udała się do rodzin, przyjaciół lub pracy. Miasto podstawiło dodatkowo autokary, aby ludzie mogli tam przeczekać zagrożenie.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.