Pożar Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu – jedna osoba nie żyje

Pożar Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu

Pożar strzelnicy w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że do ognia doszło podczas strzelania. W wyniku tego 9 osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła na miejscu. Prokuratura rozpoczęła dzisiaj śledztwo w tej sprawie.

Zapalił się proch zgromadzony na ścianach i suficie strzelnicy

Pożar wybuchł w czwartek w okolicach godziny 17:00. Ogień pojawił się w piwnicy Dworca Świebodzkiego, gdzie znajduje się strzelnica. Ze wstępnym ustaleń wynika, że zapalił się proch zgromadzony na ścianach i suficie pomieszczenia. W efekcie 9 osób zostało rannych. Aktualnie przebywają w szpitalu z powodu licznych poparzeń. Najbardziej ucierpiały dwie osoby, których około 40% ciała jest poparzone. 24-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego zginął na miejscu. Był ostatnią osobą jaką udało się odnaleźć. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej.

ZOBACZ TAKŻE: WŁADZE IRANU WPROWADZAJĄ RACJONOWANIE BENZYNY

Śledztwo

Funkcjonariusze policji z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa mają przeprowadzić oględziny budynku. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu poinformowała, że na ten moment nie jest to możliwe z powodu nagromadzenia czadu i środków gaśniczych. Specjaliści wejdą do środka, kiedy sytuacja się ustabilizuje i będzie to w pełni bezpieczne.

Warto dodać, że w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu znajduje się również teatr i firmy handlowo-usługowe. W podziemiu działała komercyjna strzelnica, na której odbywały się kursy z użyciem broni specjalistycznej jak i wojskowej.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.