Matura poprawkowa 2019 – kiedy? Kto pisze? Deklaracja! Sprawdź!

Matura poprawkowa 2019 – już czas, by powoli o niej myśleć. Choć emocje po tegorocznym egzaminie maturalnym zdążyły nieco opaść, powoli zbliża się czas uzyskania wyników przez absolwentów szkół średnich. Dla jednych będzie to czas radość, dla innych natomiast – smutek, złość i konieczność poprawy. Kiedy ta nastąpi? Kto może do niej przystąpić? Sprawdź!

Matura poprawkowa 2019 do kiedy deklaracja

Osoby, które maja chęć przystąpić do matury poprawkowej, muszą złożyć odpowiednie oświadczenie o wyrażanym zamiarze. Taki dokument należy oddać przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego.

Niezwykle istotne aby deklarację przystąpienia do matury poprawkowej 2019 złożyć w terminie 7 dni od momentu ogłoszenia wyników egzaminu z pierwszego terminu. Wychodzi więc na to, że uczniowie będą musieli zrobić to do dnia 11 lipca (ostatecznym dniem będzie czwartek!).

Poprawa matury 2019 harmonogram

Wielu zdaje sobie z kolei pytanie o termin, w którym odbędzie się poprawa matury 2019. Dokładne daty są już na szczęście znane, więc ci, którym nie udało się zaliczyć egzaminów w pierwszym podejściu, będą wiedzieli, jak nie planować ewentualnych wakacji.

Poprawa matury 2019 część pisemna

Poprawa matury 2019 z części pisemnej odbędzie się 20 sierpnia. Będzie to wtorek. Start egzaminu poprawkowego będzie mieć miejsce już o godzinie 09:00.

Poprawa matury 2019 część ustna

Poprawa matury 2019 z części ustnej natomiast, obywać będzie się 20 sierpnia i 21 sierpnia, czyli odpowiednio we wtorek oraz w środę. Tutaj godziny nie są podane, oczywiste jest bowiem, że sytuacja ta w przypadku egzaminów ustnych jest kwestią indywidualną każdego z maturzystów.

Matura poprawkowa 2019 – kto pisze?

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że do poprawki z matury mogą przystąpić jedynie osoby które: 

  • przystąpiły do matury ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych
  • nie zdały jedynie matury z jednego przedmiotu w części pisemnej albo części ustnej

Poprawkowicze świadectwa maturalne otrzymają w późniejszym terminie. Wynik będą mogli odebrać dopiero gdy poprawią matury i uzyskają odpowiedni na nich wynik.

Matura poprawkowa 2019 – kiedy wyniki?

Świadectwa oraz aneksy dla uczniów piszących maturę poprawkową będą do odebrania 11 września 2019 roku.

źródło zdjęć: maturzysta.dlastudenta.pl, dziennikzachodni.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.