Masz te aplikacje na telefonie? Usuń je jak najszybciej – są niebezpieczne!

niebezpieczne aplikacje na telefonie

Komunikaty dotyczące bezpieczeństwa nie zawsze je gwarantują. W sieci pojawiła się lista podejrzanych aplikacji, przed którymi ostrzegają firmy zajmujące się cyperprzestępstwami. Masz te aplikacje na telefonie? Koniecznie je usuń, zanim będzie za późno.

Niebezpieczne aplikacje na telefonie

Zdecydowana większość społeczeństwa korzysta ze smartfonów. Mimo wielu ułatwień i sprytnych rozwiązań poprawiających jakość życia, obecne możliwości technologiczne niosą ze sobą również mnóstwo niebezpieczeństw. Tym razem skupimy się na popularnych aplikacjach, które zapewne wielu z was ma już na swoich telefonach. Koniecznie zapoznajcie się z listą. Stworzyła ją firma Dr. Web, która od lat zajmuje się cyberbezpieczeństwem. Wytypowała ona 9 popularnych aplikacji, które przyczyniają się m.in. do kradzieży danych do logowania na Facebooka.

ZOBACZ TAKŻE: NAUKOWCY ODKRYLI NOWY KONTYNENT! CZY KONIECZNE BĘDĄ ZMIANY NA MAPACH?

Mimo, że Google Play zapewnia, iż korzystanie z niego i pobieranie aplikacji jest w pełni bezpieczne, rzeczywistość jest nieco inna. Oczywiście faktem jest, że Google regularnie udoskonala swoje systemy zabezpieczeń, jednak oszustów i hakerów jest na tyle, że nie sposób ich uniknąć. Przestępcy wciąż polują na dane internautów, a coraz większą popularnością cieszy się wyłudzanie pieniędzy za pomocą Blika. Kradzież pieniędzy, danych oraz dostępów to sytuacje, które mają miejsce każdego dnia, dlatego warto zatroszczyć się o dodatkowe bezpieczeństwo.

Na liście niebezpiecznych aplikacji znalazło się m.in. PiP Photo, które pobrano ponad 5 mln razy. Ponadto nie zabrakło aplikacji związanych z układaniem planów treningowych, przerabianiem zdjęć, horoskopem i co ciekawe, zapewniających rzekome bezpieczeństwo w sieci.

Lista niebezpiecznych aplikacji wg Dr. Web:

  • Processing Photo
  • PiP Photo
  • App Lock Keep
  • Lockit Master
  • Rubbish Cleaner
  • Hororscope Daily
  • Horoscope Pi
  • App Lock Manager
  • Inwell Fitness

Google Play poinformowało, że aplikacje zniknęły ze sklepu, jedna osoby, które mają je zainstalowane na telefonach, muszą usunąć je ze swoich telefonów samodzielnie.

Macie wyżej wymienione aplikacje na swoim telefonie? 

 

źródło: nczas.com, dr. web

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.