Masz 30 dni na rejestrację samochodu albo zapłacisz 1000 zł kary!

Masz 30 dni na rejestrację samochodu – jeżeli tego nie zrobisz możesz zapłacić nawet 1000 złotych kary. Takie informacje podają media. Dodatkowo, obowiązywać to będzie już od 2020 roku, czyli właściciele nowych samochodów muszą się przygotować na surowsze prawo. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące całej sprawy.

Masz 30 dni na rejestrację samochodu

Już w roku 2020 kierowcy będą musieli bardziej pilnować wprowadzonych zasad, gdyż od dnia zakupu samochodu, mają dokładnie 30 dni na zarejestrowanie pojazdu.W przypadku spóźnienia, ich portfele mogą na tym ucierpieć. Dotyczy się to samochodów nowych, używanych, jak i tych sprowadzanych z zagranicy.

Zmiany w Prawie o ruchu drogowym wprowadziło Ministerstwo Środowiska i będą obowiązywać już od 1 stycznia. Według serwisu auto-dziennik, w przypadku sprowadzenia samochodu z zagranicy, czas liczy się od dnia, kiedy pojazd znajdzie się w naszym kraju. Takie rozwiązanie ma pomóc w tym, aby mieszkańcy bardziej przestrzegali nowych zasad, gdyż dotychczas sprawy miały się różnie.

Kary pieniężne nałożone na zapominalskich, to kwoty od 200 zł do wspomnianego wyżej 1000 złotych. W związku z tym, może to również zmobilizować w jakimś stopniu kierowców i spowodować większe kolejki w placówkach komunikacji.

Zakup samochodu przed 1 stycznia 2020

Pamiętajcie również, że w momencie wyrejestrowania samochodu – te przepisy również będą obowiązywać. Chodzi tutaj głównie o sprzedaż auta, złomowania oraz w przypadku, gdy zostanie skradzione. Do tej pory niewiele osób dostosowywało się do tych zasad, jednak od nowego roku ma się to zmienić.

Kiedy zdecydujecie się kupić samochód czy motocykl, przed wprowadzeniem nowych reguł, nie musicie się obawiać – nie będą one zastosowane.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.