Polki pewnie pokonują Hiszpanki! Teraz ćwierćfinał z Niemkami

polki pewnie pokonują hiszpanki

Polki pewnie pokonują Hiszpanki i są już w ćwierćfinale Mistrzostw Europy siatkarek. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będą Niemki. Drużyna narodowa naszego zachodniego sąsiada w poprzedniej rundzie europejskiego czempionatu uporała się ze Słowenią 3:0. To z pewnością będzie trudniejszy mecz dla podopiecznych Jacka Nawrockiego.

Polki pewnie pokonują Hiszpanki 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Zwycięstwo w 1/8 finału Mistrzostw Europy siatkarek, było dla Polek wręcz obowiązkiem. Wszystko przez to, że nasz zespół uchodzi za lepszy od Hiszpanii. Wczorajsze rywalki biało-czerwonych za sukces mogą uznać wyjście z grupy i dostanie się do fazy play-off. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem – od pewnie wygranego pierwszego seta. Polki niesione wspaniałym dopingiem łódzkiej publiczności, nie pozostawiły złudzeń, kto tego dnia był lepszą drużyną. Więcej emocji było w secie drugim. Mianowicie, tam nieźle zaczęły Hiszpanki, które narzuciły swój styl gry i wykorzystując moment dekoncentracji ekipy Jacka Nawrockiego, sumiennie punktowały. Ich przewaga wynosiła już nawet 4 punkty (12:16). Jednakże w końcówce tej partii do głosu doszły miejscowe i na swoje konto dopisały kolejnego wygranego seta.

Polki w ćwierćfinale Mistrzostw Europy zagrają z Niemkami

Trzeci i jak się okazało – ostatni set meczu, był formalnością. Mianowicie, zrezygnowane rywalki Polek tylko przez początkowy fragment tej partii gry dotrzymywały im kroku. Summa summarum, biało-czerwone wygrały w trzecim rozdaniu 25:19 i 3:0 w całym spotkaniu.

Teraz zadanie będzie zdecydowanie trudniejsze – w ćwierćfinale polska kadra podejmie naszego zachodniego sąsiada, a więc zespół z Niemiec. Niemki w pierwszym meczu fazy play-off lepsze okazały się od Słowenii (wygrały pewnie 3:0).

Mecz z Niemkami odbędzie się w środę w Atlas Arenie w Łodzi. Start spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.